יום חמישי, 18 בנובמבר 2010

ספורט בריא

כושר וספורט נתפסים כדבר בריא, ובצדק. אימון נכון משפיע באופן ברור על הבריאות הכללית שלנו, מקטין סיכויים לחלות במחלות רבות, עוזר משמעותית בשיקום לאחר פציעות ומחלות כגון פריצת דיסק ומצבים כרוניים גופניים ואף עוזר להתמודד עם הפרעות פסיכולוגיות לדוגמא דיכאון והפרעות נוספות, כידוע ספורט גורם להפרשה של הורמון הסרוטונין המשפיע על מצב הרוח. ההגדרה "ספורט בריא" מורכבת מאימון ספורטיבי המתאים למצב בריאותכם, ומכוון למטרתכם האישית, בשילוב תזונה נכונה. הסנכרון בין האימון הנכון לתזונה הנכונה חשובה באופן ניכר. רבים חושבים שאם ילכו לחדר כושר, פעילות זו מכסה את הקצאת הבריאות עבורם. לא בכך מסתכם הדבר, דרושה תוכנית אימון נכונה ותזונה שמתאימה לאופי האימון שלכם.

אימון ספורטיבי נכון תורם משמעותית פעילות ותפקודי הלב, משפר את תפקודי הריאות, שורף שומנים בגוף ומשפר בתהליך ההרזיה, מגביר את מצב הרוח והשמחה ומשפר את תפקוד הגוף באופן כללי.
ישנו מגוון רחב של פעילויות ספורטיביות המחולקות לסוגים ודרגות קושי. הפעילויות ספורט האירוביות השכיחות ביותר לאלו שרוצים לעשות ספורט בריא יהיו: ריצות או הליכה מהירה, ג'וגינג, רכיבה על אופניים, ספינינג ועוד. פעילויות אלו שורפות שומנים ומומלץ לקיים 2-3 אימונים בשבוע של כ-45 דקות כל אימון. ההתמדה הינה מרכיב חיוני להצלחה ואפקטיביות של האימונים.

השילוב של אימוני ספורט עם תזונה מרכיבים עבורכם אורח חיים בריא בגוף בריא, על פי מטרת האימון תזונאי או מאמן מוסמך יתאימו עבורכם תוכנית תזונה. אלו המתאמנים על מנת להרזות, או אלו שרוצים לשפר את הכושר שלהם, יש גם כאלו שרוצים להגדיל מסת שריר באמצעות האימון לכל מטרה תותאם תוכנית תזונה שתאזן באופן נכון את הפחמימות, החלבונים והשומנים ותזין אתכם בסיבים תזונתיים הנדרשים והויטמינים השונים. חשיבות התאמה תוכנית תזונה לאימוני ספורט וכושר חשובה ומכרעת על מנת לקבל תוצאות ואפקטיביות באימוני הכושר והספורט שלכם.

במגוון אימוני הספורט השונים ניתן למצוא סוגי אימון שיתאימו לכל אחד ולכל גיל על פי דרגת הקושי, גם הנגישות לתנאי האימון יכולה להשפיע על בחירת סוג הספורט. רכיבה על סוסים יכולה לסייע לחזק את פלג הגוף התחתון, היציבה ואף למנוע צניחת איברים בגיל מאוחר, בדומה לתרגילי הסקוואט, יש המעדיפים להירשם לחדר כושר או לשיעורי ספורט בדומה לחוג, יש המעדיפים לצאת לשטח עם האופניים או לצאת לריצה\הליכה בתנאי השטח השונים. ויש המביאים את מוצרי הכושר השונים לסלון ביתם, שם, בין המוצרים לתינוק לבין הטלוויזיה, תוכלו לראות מכשיר רוצה או אופני כושר, בתקווה שכושר ההקפדה ישחק תפקיד בסלון.
בסופו של דבר בכל התנאים שתבחרו ישנו היצע רחב של אפשרויות לעשות ספורט, כך שבמקרה הזה לא ממש נותרו לכם תירוצים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה