יום שני, 20 בדצמבר 2010

התמודדות עם אלרגיות

אלרגיה זו תגובה של המערכת החיסונית שלנו בגוף, התגובה מוטעית והיא מעוררת למעשה את המערכת החיסונית. במצב המוגדר כאלרגיה, חל זיהוי מוטעה של המערכת החיסונית, והגוף שלנו מגיב למרכיבים לא מזיקים בצורה הזהה לכפי שהגוף נוהג במצבים שהם כן מזיקים. כ-15 אחוז מכלל האוכלוסייה מסביב לעולם סובלים מאלרגיה כזו או אחרת, ילדים רגישים יותר לאלרגיות והתפתחותם, נטיות אלרגיות יכולות לעבור בתורשה ואלו הסובלים מאסתמה יהיו רגישים יותר לכך.

התפתחות האלרגיה מתרחשת בתהליך יצירת נוגדנים של המערכת החיסונית שלנו במולקולות החלבון, נוגדנים אלו נועדו למנוע מהתפרצויות של מחלות וזיהומים קשים. כאשר בגוף מתפרצת אלרגיה, הגוף משחרר חומרים שיוצרים תסמינים המזכירים תסמיני מחלות שונות. ישנם המון גורמים שיכולים לגרום להתפתחות והתפרצות אלרגיות, ורשימת החומרים האלרגנים היא ארוכה.

האלרגיות השכיחות ביותר אלו האלרגיות לאבק וקרדית אבק הבית, שערות וקשקשים שנושלים מעל בעלי חיים מסוימים כגון כלבים וחתולים, אבקנים ופרחים, וכמו בן במוצרי מזון מסוימים כמו בוטנים, אגוזים, מוצרי חלב, ביצים ועוד. גם עקיצות בעלי חיים יכולים לגרום להתפרצות של אלרגיות, ישנם רגישויות לתרופות שגורמים לתופעת אלרגיות.

כיום אין תרופה שיודע לרפא את האלרגיות השונות, אך כמובן שישנם טיפולים שמיועדים להקל במקרה של אלרגיה, ישנם גם טיפולים מונעים, לעיתים ניתן לחסן לסוגים מסוימים של אלרגיות. בכל מקרה, אלו הסובלים מאלרגיות חייבים לדעת על כך מספר דברים. ראשית צריכים לערוך בדיקה שתזהה את כל המרכיבים שגורמים לתגובות אלרגיות אצלכם ולהימנע מכך.

המודעות לאלרגיות וסיכונם הוביל למצב שבכל מקום משתדלים לציין רגישויות לאלרגיות, וההקפדה על שימוש בחומרים היפו אלרגניים עלתה וצמחה בשנים האחרונות. אפילו אם תצטרפו לחוג לימוד ציור, ציורי גוף או איפור, תגלו שחלק מהמרכיבים יקרים יותר בגלל שמדובר בחומרים שלא גורמים לתופעות אלרגיה. כך שלא רק במוצרי המזון, בכל חומר שמגיע במגע עם העור שלנו, אפילו במעבר דרך האוויר ניתן לפתח גירוי אלרגיה בסביבת חומרים שאנחנו רגישים אליהם.

הורים לילדים שסובלים מאלרגיות יקפידו להיות תמיד עם תרופה, בהמלצת רופא כמובן, למקרה ותהיה תגובה אלרגית כלשהי, לכן הורים רבים בוחרים לרכוש עגלות פג פרגו, מכיוון שעגלות תינוק אלו יש תאים נפרדים בהם אנו יכולים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה