יום ראשון, 19 בדצמבר 2010

טיפולי ספא רפואיים – מצויינים לבריאות

רבים חושבים שטיפולי ספא נועדו לפינוק בלבד, לזוגות רומנטיים שמחפשים שלווה וגם למי שמבקשים זמן איכות שלהם עם עצמם, אולם חשוב לדעת כי לטיפולי הספא יש לא מעט חשיבות בריאותית וכי ביכולתם לעשות שינוי של ממש בגוף ובתחושה של מקבליהם. בין אם מדובר בעיסוי שוודי, יפני, הודי, רפלקסולוגיה וכל טיפול אחר – לכולם ישנו ערך בריאותי רב, וכדאי מאוד להכירו (ולו רק בשביל התירוץ...)

ספא טוב לבריאות - תרומתו הרפואית של עיסוי שוודי

עיסוי שוודי נחשב לפופולארי ביותר בקרב טיפולי ספא, אולם רק מעטים יודעים כי המוטיבציה לפיתוח שלו הייתה רפואית גרידא. מי שהמציא את השיטה, שוודי בשם לינג, סבל מדלקת פרקים שגרונית, והגיע ליפן על מנת ללמוד שיטות להרגעת הכאב. שיטות אלה הפכו ברבות הימים לעיסוי השוודי המוכר, המשמש עד היום כמזור לכאביהם של מטופלים.

יש לדעת, כי העיסוי השוודי מתמקד בפיזיולוגיה של הגוף ובמבנה האנטומי של איבריו. באמצעות השמן המשמש בזמן הטיפול, מומרצת זרימת הדם בגוף, החמצן מובל במהירות ובדיוק רב יותר אל התאים וחילוף החומרים הופך גם הוא יעיל ואיכותי יותר. גם שיטת העיסוי השוודי מתחילה בקצוות הגוף (כפות ידיים ורגלים) ואט אט מתקדמת לכיוון המרכז עד הלב.
מטרתו המקורית של העיסוי השוודי היא כאמור להפחית כאבים, אולם הוא מסייע גם בשיפור המצב אצל הסובלים מדלקות מפרקים כרוניות, מטפל בבעיות הקשורות למערכת הדם בגוף ומשפר את פעילות המעיים.

ספא כמפחית דיכאון ותופעות נפשיות


מחקרים שנעשים בשנים האחרונות מעידים באופן חד משמעי, כי ביכולתו של טיפול ספא להפחית תסמיני דיכאון, נדודי שינה, חוסר תיאבון ומחשבות שליליות. כמו כן, מפחית העיסוי השוודי גם תופעות של עייפות ומשפר משמעותית את מצב הרוח. בנוסף, יכול העיסוי השוודי להקל אפילו על תופעות הלוואי של טיפולי כימותרפיה נגד סרטן, במסגרת יכולתו להפחית בחילות ולשפר את תגובות המערכת החיסונית.
ומה לגבי טיפולי ספא נוספים, דוגמת שיאצו ?

שיאצו גם הוא נתפס כטיפול, שמטרתו להרגיע ולהשרות תחושה טובה בגוף, אולם למעשה פיתוחו המקורי של השיאצו היה למטרות רפואיות, ועד היום משתמשים בו רבים על מנת להקל על כאבים אורתופדיים או הכנה להריון, עד כדי כך שהשיאצו מוכר באופן רשמי על ידי משרד הבריאות כטיפול רפואי מאושר. טיפול שיאצו הוא טיפול איטי בדרך כלל, המתמקד ברקמות, בלחיצות ובאמצעות תפיסת האדם כישות הוליסטית מלאה, מצליח לקשר בין הגוף והנפש על מנת לרפא מכאובים ותחלואים.

תגובה 1:

  1. אחלה כתבה מסאז'ים זה דבר נהדר, גם מאוד כיף וגם עוזר המון לשפר את ההרגשה הכללית. אני מקפידה לפחות פעם בחודש ללכת לווילה ספא בתל אביב למסאז' וזה פשוט מציל אותי אחרי כל הלחץ של העבודה.

    השבמחק