יום שני, 27 בדצמבר 2010

שנה חדשה - שנת כושר

שנה חדשה בפתח ואיתה הבטחות חדשות לבריאות טובה יותר ושיפור איכות חיינו. אם גם אתם מאלה שלפני כל תחילת שנה עושים חשבון נפש וחושבים במה השנה אתם יכולים להשתפר הכתבה הבאה היא עבורכם.
טיפים שימושיים לפעילות גופנית מתונה וכייפית.

הליכה - אחת מפעילויות האירובי המשחררות ביותר, אין פעילות גופנית שיותר משחררת וחיונית לגוף מאשר הליכה. הבעיה אצל רוב האנשים שההליכה משעממת אותם ולכן כעבור מספר ימים בודדים מפסיקים עם ההרגל הבריא והחדש הזה..
על מנת שלא נשתעמם מומלץ לבחור כמה לוקיישנים מיוחדים ומעניינים שיגרמו לנו לרצות ללכת ולהמשיך עם ההרגל . מי שחובב ים וגר בקרבת מקום יכול לבצע את ההליכה על שפת הים או על הטיילת, אם אתם אנשים שטבע וירוק גורם להם אושר נסו למצוא פארק או מקום ירוק שתוכלו ללכת בו וכד', לאט לאט תשימו לב שההליכה נכנסת לשגרת חייכם ולא תוכלו לוותר על ההרגל הבריא והמועיל הזה.

אנשי המים - אם אתם אנשים שאוהבים פעילויות ספורט במים, אל תוותרו על ההרגל רק מפני שאנחנו בתקופת החורף, בררו על בריכה מחוממת או קנטרי באזור המגורים שלכם והמשיכו בפעילות גם בחודשי החורף.

מסגרת קבועה - במידה וקשה לכם להתמיד בפעילות גופנית על בסיס קבוע, נסו להתאים לעצמכם מסגרת כלשהיא כגון: חוגים, מסגרות וטיולים קבוצתיים. לרוב המתנ"סים נותנים לאנשים להתנסות בשיעור אחד או שניים על מנת שתבדקו עם עצמכם אם אכן מעניין אתכם החוג. כיום רוב המת"נסים, חדרי הכושר והקנטרי מציעים עשרות חוגים שונים כגון, שיעורי יוגה, ריקוד, פילאטיס וכד', מתוך כל המבחר הגדול בטוח תמצאו דבר אחד או שניים שיתאים לכם.

מסגרת חברתית - במידה והחלטתם שאתם לא נרשמים לחוג ולא מצטרפים למכון כושר אבל עדיין אתם רוצים להיכנס למסגרת של פעילות גופנית; צרו לכם מסגרת כייפית של חברים או משפחה, עשו ביחד תרגילים וצרו ביחד שיגרת אימונים. בימים שלא יהיה לכם חשק ו/או כוח תמיד יהיה שם את החבר או בן המשפחה שידרבן אתכם ולהיפך.

זמן מעלה - למי יש כוח וזמן אחרי יום עבודה לעשות פעילות גופנית... אז זהו שגם אם אין לכם כוח וזמן ,אפילו עשר דקות יכולות להועיל לכם. התחילו בקטן ובזמן מועט ולאט לאט תראו שאתם תרצו לבד להגדיל את זמן הפעילות הגופנית. הצעד הכי חשוב בכל העניין הוא לעשות את הצעד הראשון ופשוט להתחיל, כן, גם אם מדובר רק בעשר דקות ביום.

אל תשכחו לתגמל את עצמכם על כל המאמץ, הציבו לעצמכם יעדים- החליטו עם עצמכם על פרק זמן, או על מספר קלוריות שהשלתם או כל דבר אחר שתבחרו. וכל תקופה בדקו עם עצמכם אם עמדתם ביעדים, מומלץ לבחור בפרקי זמן לא קצרים - לוקח זמן לגוף עד אשר הוא מעכל את התהליך ונכנס לכושר.
לאחר כל הפעילויות והיעדים (במידה ועמדתם בהם) תגמלו את עצמכם בפינוקים , כל אחד ומה שעושה לו טוב, אתם תרגישו כמנצחים בכל המובנים..

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה