יום שלישי, 28 בדצמבר 2010

טיפים להפסקת עישון - הגיע הזמן להניח את הסיגריות בצד

מחיר הסיגריות רק עולה, רודפים אחריכם במקומות ציבוריים, המחלות הקטלניות שנגרמות כתוצאה מעישון סיגריות ממש לא מוסיפות לבריאות המעשן ולרוגע שלו. אם מדברים על נזק ישיר של עישון, האסטטיות היא הדבר הראשון שנפגע, לא פעם מעשנים הולכים לרופא שיניים בכדי לבצע הלבנות שיניים שהורסות את הציפוי הטבעי של השן ועולות סכומי עתק רק כתוצאה מכתמי עישון. כל מעשן חושב על להפסיק בסופו של דבר, זה נכון, לא מעט פעמים זה עובר לכול המעשנים בראש- הצורך להפסיק, אבל מצד שני הקושי הטמון בהפסקת העישון.

ו"הוויתור" על התענוג, גורם לרבים מהמעשנים להרים ידיים בהכנעה בטרם ניסו בכלל, עזבו אתכם משטויות, קבלו המלצות שאולי סוף כול סוף יגרמו לכם לוותר על הסיגריות.

חשיבה חיובית - אחד הכללים הכי חשובים בחיים הוא לשמור על חשיבה חיובית, גם כאן צריך לעודד חשיבה חיובית בנושא ולתת פידבק חיובי לעצמנו על כול יום שעובר ללא עישון. פרגנו לעצמכם (לא בסיגריה...), ברגע שתבינו שהאקט של הפסקת עישון אינו "וויתור" אלא "רווח" תוכלו להפסיק ללא בעיה.


תגידו לא לתחליפים: בשוק הסיגריות ישנה תעשייה שלמה של תחליפים כמו: סיגריות פלסטיק או מסטיק עם ניקוטין ושאר חיות אחרות. התחליפים האלו מזכירים לנו כול הזמן שיש בעיה ולכן מומלץ לא להשתמש בהם. חוץ מזה הם עולים כסף ואנחנו רוצים למנוע את בזבוז כסף על עישון. כמו כן תחליפים המציעים את "פיקס" הניקוטין שאנו חושקים בו למעשה מעודדים אותנו להמשיך לצרוך ניקוטין שהוא המקור לכל ההתמכרות.

אפרופו כסף –באתר ישראל NOW דווח שלא יהיה יותר פיקוח על סיגריות, משמע המחירים שוב ימשיכו לעלות. חברים תכניסו טוב לראש, הסיגריות עולות לכם הרבה כסף, בכסף הזה תוכלו לעשות הרבה דברים אחרים לא פחות כיפים ובריאים הרבה יותר. תחשבו גם כמה תוכלו לשמח את היקירים שלכם כשתספרו להם שהפסקתם לעשן, ושתראו בסוף החודש עוד אלף שקל בחשבון הבנק.

אין דבר כזה רעב – מצב של רעב יוצר חוסר שקט שיכול להוביל לקושי רב במצב של הפסקת עישון. לכן, אכלו באופן מסודר (זה גם בריא) ותדאגו להיות שבעים, זה יקל עליכם במשימת הפסקת העישון. זכרו שבע זה בד"כ רגוע, רק חשוב לזכור לא להמיר את ההתמכרות לסגריות באכילה, התופעה של עלייה במשקל לאחר הפסקת עישון הוא תוצר של אפקט פסיכולוגי ותו לא.


להרחיק מוצרי עישון – כול מוצר שמזכיר לכם עישון, מצית, גפרורים, מאפרה, קחו אותם ותעבירו אותם או לפח או לכאלה שלא מעוניינים להפסיק את מלאכת העישון. מוצרים אלו יכולים להזכיר לכם את פעולת העישון ולגרום לגעגוע, ואנחנו כאן בשביל להיפרד. דבר נוסף אם יש לנו חברים שמעשנים, מומלץ בהתחלה לתפוס מהם קצת מרחק, אם נספר להם לפני למה, הם לבטח יבינו.

מתח - מתח הוא אחת הסיבות לעישון, עליכם להיות רגועים ולהתרחק מכל גורם אשר יכול לגרום למתח לסגור את הרדיו שמשדר חדשות מקומיות והעולמיות, לסגור את הטלויזיה עם משדרי הפרסומות המרעישים, לקחת ספר ופשוט להרגע, בנאדם רגוע מעשן פחות (סיגריות וניקוטין מעלה את סף המתח)

להיות עסוקים- ברגע שאנחנו עסוקים ויום ארוך של פעילות מחכה לנו זה מקצר לנו את זמן המחשבה וסביר להניח שיהיו פחות רגעים לחשיבה על סיגריות. חוץ מזה פעילות תמיד עושה טוב גם לבריאות וגם לנשמה.

ספורט - פעילות גופנית תאיץ את תהליך הניקיון הטבעי של הגוף, עשיית ספורט ושתיית הרבה נוזלים תסייע לכם להפטר מהמשקעים של ניקוטין ובכך תסייע בהפסקת עישון, כמו כן תנקה חומרים נלווים אחרים ותסייע בתהליך הוצאתם מן המערכת ומהר, כמו כן כאשר רצים ועושים ספורט תורמים למורל ולרצון להשאר נקיים

"הדרך הקלה להפסיק לעשן" - הספר המהפכני של המחבר אלן קאר (ז"ל) ששמו: הדרך הקלה להפסיק לעשן , אשר סייע לעשרות אלפים להפסיק לעשן בצורה מיידית, ישנה גם סדנא להפסקת עישון מבית אלן קאר למי שהספר אינו מספק את האפקט הרצוי, אישית אני נפסקתי לעשן עם הספר וזה מדהים.

לסיכום: זה עולה הרבה כסף וגם הורס את הבריאות, זה מסריח וגם מסכן את האחרים מסביבנו. הגיע הזמן לעשות לזה סוף, תשכחו מהתירוצים הגיע הזמן להפסיק לעשן. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה