יום רביעי, 12 בינואר 2011

אורח חיים ירוק ובריא בקלות!

אורח חיים ירוק ובריא בקלות!הזרם החדש של הניו-אייג' ההיי-טקי של המאה ה-21 סחף את כולנו למערבולת שלמה: הילרים, קוראי קפה, מעלי זיכרונות ורבים אחרים באים היום כדי לשפר את חיינו, אבל אם אנחנו רוצים רק את הירוק הנפלא ופחות ניו-אייג' מלוקק? מה עושים?

לפניכם כמה עצות טובות שיסייעו לכם בדרך הירוקה החדשה – כן כן, אספנו ליקטנו והרי הכול לפניכם:

גז, מכירים? רבים מתושבי הירוק החדש חוזרים אל מחוזות ילדותינו ומעדיפים תנורי גז או קמין במקום מזגן מרעיש מזעזע שתופס את הקיר. כמובן שעניין החימום נעים הרבה יותר, ועם ישנו קמין קטן השימושים לו רבים במיוחד, באחד מביקורנו האחרונים בבית שכזה נתקלנו במשפחה שמחממת קומקומים עם חליטות תה על האח, הריח נפלא והבית: חם בחורף!

את המים הקרים הזורמים – כולם מכירים את הזרם הזה – שיוצא ברגע בו אנו ממתינים במקלחת וכמעט קופאים מקור מכניסים לתוך דלי ועושים בהם שימוש מאוחר יותר: משטיפת הרצפה ועד לשטיפת הרכב, הירוק של ימינו אנו אוסר עלינו לבזבז אף לא טיפה אחת קטנה, מה גם שהכינרת המסכנה שלנו זקוקה להם. חשוב מאוד לשים את מלוא תשומת הלב לעניין.

במקום להפעיל קומקום חשמלי ולצרוך יותר חשמל קחו בחשבון שטעם המים לכוס הקפה שלכם יהיה שונה לגמרי וטוב הרבה יותר אם תשתמשו יותר בתנור גז. האבנית אינה תצטבר וטעם הפלסטיק יעוף כלא היה. כדאי מאוד לתפוס את העניין הזה ולהפוך אותו להרגל של ממש מה גם שמדובר בחסכון אדיר של מזומנים.

שתפו את הילדים בתהליך החדש של אורך החיים הירוק והבריא, תתפלאו לדעת כמה דמיון יש לקטנים ובמהרה תוכלו למצוא שורה של לוחות, צעצועים ומשחקים שונים שהורכבו מקופסאות קרטון שונות וגללי נייר טואלט, חשוב לשים את הלב למחזור, לאחרונה אף ראינו קלמרים וקופסאות לציוד משרדי שהוכנו ממעדני חלב שנוקו והפכו לשימוש חוזר.

עוד דבר שיכול לעשות הרבה שמח אצל הילד הוא הכנה עצמית של קופסת אוכל ובכך גם תפטרו מההרגל המגונה של שימוש יומיומי בשקיות ניילון שהורסות את הסביבה. הילדים, במיוחד הקטנים שבחבורה, יוכלו ליהנות עד מאוד מהרעיון החדש ואולי גם ידביקו את חבריהם לכיתה או בגן.

בריאות: היא המילה השנייה והנרדפת לאורח חיים ירוק, ראשית כדאי מאוד שתעברו על ארון התרופות ופשוט תשליכו לפח את כל התרופות שתוקפן פג, חשוב מאוד לעשות את המהלך ובכך גם לעבור על כל הפתקיות הקטנות שמסבירות לכם מה כל תרופה מכילה – חשוב מאוד לזכור שתמיד יש להיוועץ עם רופא לפני נטילת תרופה אולם ישנן הרבה תרופות סבתא שכדאי אולי להשקיע בהכנתן מאמץ נוסף, לעיתים תה עם לימון, שיבה, נענע או סתם מרק עוף טוב יכול לסייע הרבה יותר מעוד כדור של אקמול.

חנויות טבע ובריאות תוכלו למצוא בכל הארץ: מאילת דרך נתניה ועד הצפון הרחוק, ישנן רשתות ארציות ושלל חנויות, תוכלו למצוא פרסומים בעיתוני חדשות מקומיות, כלל לא חשוב – העיקר הבריאות.

חנויות טבע ובריאות מומלצות על ידי "בלוג בריאות" :

מדריכים איך לחיות ירוק יותר :

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה