יום שלישי, 4 בינואר 2011

תזונה נכונה בחורף - כי אנו לא חייבים להיות דובים

זה ידוע שבחורף נשארים יותר בבית מתחת לפוך וכאשר נשארים יותר זמן בבית גם אוכלים יותר ורואים את המקרר מספר פעמים רב. בנוסף, לרוב גם עוסקים פחות בפעילות גופנית מחוץ לבית (גשמים) וגם בבית משתלט עלינו חוסר חשק כללי לפעילות גופנית (חורף כבר אמרנו..). השילוב של השניים: חוסר בפעילות גופנית ואכילת יתר בחורף גורם לתופעה של השמנה. לא סתם כולם אומרים שבחורף מעלים כמה קילו.

בדיוק לשם כך קבלו מספר טיפים שיהפכו את החורף שלכם ל"קל" יותר:


1. הכול קשור לכמויות- הטמפרטורות יורדות למטה, הגוף באופן אוטומטי מסתגל לקור על ידי שריפה מרובה יותר של קלוריות – כך בפועל הוא מתחמם. ובשביל להחזיר את הקלוריות שהגוף לקח מאיתנו לצורך חימום, אנחנו נוטים לאכול יותר. אבל בשל העובדה שרוב הזמן אנו נמצאים במקומות סגורים ומחוממים לא צריך לאכול יותר בשביל להתחמם. בקיצור חם לכו תתחממו אל תאכלו יותר.

2. הכי חשוב לשתות: מים זה תמיד טוב לשתות וטיפ מצוין לחיים בריאים יותר במגוון רחב של נושאים רפואיים לא משנה אם אתם גרים בנתניה או בחדרה, מים זה בריא. אבל כשקר לנו אנו חשים פחות צורך לשתות ולכן לפעמים הגוף יתבלבל בין תחושת צמא לרעב ואז....הולכים למקרר לאכול עוד. לכן, מומלץ לשתות מספיק ולהזכיר לעצמנו את נושא חשיבות המים בלי הפסקה. צמא יכול להתבטא ברעב וזה לא טוב למשקל. מומלץ לשתות תה עם נענע. שתייה חמה אגב מאוד מרגיעה.

כמו כן חשוב לזכור פחמימות סופחות מים, ככל שנשתה יותר ככה נוכל לעכב את התליך העיכול. כמו כן לפני ארוחות גדולות חשוב לשתות כוס וחצי של מים, כך היהיה פחות מקום בבטן וכמו כן הפחמימות יספגו את כל המים יעלו בנפח ותחושת השובע תגיע מהר יותר.

3. דיכאון חורף, יש דבר כזה: בגלל שבחורף יש נטייה להישאר לרוב בבית וגם החושך מגיע מהר יותר והמחשבות עובדות שעות נוספות יש כאלה שיסבלו ממה שנקרא "דיכאון חורף". הסממן המובהק של הדכדוך, הוא הצורך לתגמל את עצמנו במתוק (שוקולד והרבה....). ושוקולד כידוע לא חסכוני בקלוריות. לכן מומלץ לאכול דברים אחרים כמו: לחם וקרקרים מקמח מלא, אורז מלא, תירס,פסטה מחיטה מלאה ועוד, החדשות הטובות הן שפריטים אילו הם מבעלי ערך קלורי מפוחת מאשר שוקולד, גם בריאים יותר וגם משביעים מהר יותר.

4. ירקות בכול מצב: בחורף קצת קר לנו בשביל סלט ולכן ישנה נטייה לשכוח אותם מעט עד להופעת הקיץ. אבל חשיבות הירקות היא גדולה ולכן חבל מאוד לוותר על הירקות בחורף. ירקות למי שלא יודע תורמים גם לתחושת השובע שלנו ומלאים בסיבים תזונתיים ומינאליים חיוניים לגוף. לא רוצים לאכול סלט? תכינו לכם מרקי ירקות ותשלבו את בארוחות שלכם במהלך היום. גם יחמם גם בריא וגם יעזור לתחושת השובע.

5. די לעצלנות – תגידו לעצמכם שבחורף הזה אתם אומרים די לעצלנות. חשיבות הפעילות הגופנית לבריאות ידועה לכולנו לכן במיוחד בחורף ישנה חשיבות גדולה לעסוק בפעילות גופנית. יש אין ספור פעילויות שניתן לעשות במכוני הכושר או לחילופין בבית, שיטוט קליל באינטרנט ייתן לכן מענה מהיר לנושא.
חורף קל לכולם ואל תשכחו שהעיקר זה הבריאות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה