יום חמישי, 20 בינואר 2011

איך מטפלים בקעקוע חדש?

יש אנשים ש"מבשלים" את עניין הקעקוע שנים ויש אנשים שעושים קעקוע כאקט ספונטני, אחרי שעברתם את שלב ההתלבטויות ובחירת הקעקוע ורגע לפני שנכנסים להרפתקה, חשוב לקחת מספר דברים בחשבון כדי למנוע מהקעקוע החדש להעיק על שגרת החיים שלכם ושתקופת ההרצה שלו תהיה כמה שיותר קלה. לאחר עשיית קעקוע ישנן מספר תגובות של הגוף, קעקוע טרי בדרך כלל מדמם ולכן המקעקע חובש אותו כשהוא מסיים לקעקע, עוד תופעה נפוצה היא הפרשות ביום-יומיים הראשונים וגם התייבשות של העור והתקלפותו, חשוב להיצמד להוראות הטיפול בכל התופעות.

העיתוי שבו עושים קעקועים בחיים יכול להשפיע על ההתמודדות איתו, העונה המומלצת לעשיית קעקוע היא החורף ויש לכך שלוש סיבות עיקריות שקשורות בהרגלי החיים שלנו בקיץ, הראשונה היא החשיפה לשמש, וההרגל המגונה שלנו לרבוץ בחוף הים עם חוברת קומיקס ישנה או מגזינים נחמדים, רצוי לא לחשוף קעקוע חדש בשלושת השבועות הראשונים חשיפה לשמש תגרום להזדקנות הקעקוע ולפגיעה במראה שלו. הסיבה השנייה היא שבשבועיים הראשונים מומלץ לא ללכת עם קעקוע לבריכה או לים, בעקרון ההמלצה בשבועיים הראשונים היא להתקלח בלבד ולהימנע גם מאמבטיות ארוכות. שהות ארוכה במים תגרום נזק לקעקוע ובמקרים מסוימים עלולה גם להכאיב. הסיבה השלישית היא השכיחות של הזעה בקיץ, הזיעה מעודדת את הגירודים שממילא קיימים בקעקוע חדש, חשוב לציין שאסור בשום מקרה לגרד, לשפשף או לקלף את הקעקוע, תנו לו להתקלף באופן טבעי.

הקעקוע הוא פצע שטחי לכן מיד לאחר עשיית הקעקוע, המקעקע יחבוש לכם אותו, מומלץ להשאיר את התחבושת מספר שעות, היא נועדה למנוע מחיידקים לזהם את אזור הקעקוע. במקרים מסוימים עוטפים את הקעקוע ביריעת ניילון והדעות לגביו חלוקות, חלק גורסים כי מומלץ להוריד את היריעה מיד כשמגיעים הביתה מהסיבה שניילון יגרום להזעת יתר ויעכב את השתקמות הפצע. הגרסה השנייה טוענת שהניילון עוזר לשיקום הקעקוע ולכן צריך ללכת איתו בשלושת הימים הראשונים ולבצע החלפות כארבע פעמים ביום. בכל מקרה רצוי לדעת שעל פצע רגיל לא שמים ניילון אלא נותנים לו "לנשום" ולהחלים.

מספר שעות לאחר שסיימתם לעשות את הקעקוע ניתן להסיר בעדינות את התחבושת ולשטוף את הקעקוע עם סבון אנטי-בקטריאלי (ניתן להשיג אצל המקעקע או בבתי מרקחת) במים פושרים עד חמימים, לנגב בעדינות בעזרת טפיחות קלות עם מגבת ולמרוח משחה שנרכשה מבעוד מועד אצל המקעקע. המשחה תקל על שיקום הקעקוע. מומלץ למרוח את המשחה מספר פעמים ביום כשבועיים לאחר עשיית הקעקוע, רצוי לא להגזים במריחת משחה למרות האינסטינקט הטבעי למרוח אותה כשמגרד. שיקום העור באזור הקעקוע נמשך כחודש, לאחר מכן חשוב לא לשכוח למרוח על הקעקוע קרם הגנה, רצוי בדרגה 30 ומעלה. קעקוע הוא תכשיט שנשאר איתכם לאורך כל החיים לכן חשוב מאד לטפל בו כמו שצריך ולהיות צמוד להוראות המקעקע על אופי הטיפול בו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה