יום רביעי, 26 בינואר 2011

דיקור סיני להרזיה

אחד הגורמים העיקריים לעלייה במשקל הוא לחץ נפשי, כיוון שאנשים רבים נוטים לאכול כאשר הם עצבניים או כאשר הם מוצפים בדאגה. הדבר נובע מתחושת הביטחון שחשנו בתקופת הינקות כאשר זמן ההאכלה היה עבורנו זמן של קרבה לאם, כאשר אנו מחובקים וחשים ביטחון.

לכן בשעה של לחץ נפשי אנו נוטים לפנות לאוכל על מנת להירגע וכאן מתחילה הסימפטום הגורם להשמנה. מכיוון שאנו מייחסים לאוכל תכונה שלא צריכה להיות לו- האוכל בתפקיד של מנחם. במקום לאכול כדי לשבוע אנו אוכלים כדי להרגיע לחץ נפשי בו אנו נתונים.

דיקור סיני להרזיה מטפל בכל המישורים אשר מובילים לבעיית ההשמנה. הוא פועל בשני מישורים ומסייע לשתי מערכות - המערכת הפרה-סימפטתית אשר אחראית על העיכול והמערכת הסימפטתית שאחראית על הסטרס, הלחץ הנפשי. דיקור סיני מסוג זה שונה מטיפולים אחרים כיוון שהוא תוקף את בעיית ההשמנה מכל הכיוונים- הנפשי והפיזי.

עובדה ידועה היא שהגוף והנפש קשורים ובמיוחד בכל הקשור לבעיות של עלייה במשקל הגורם הוא לחץ נפשי וכאשר פותרים את הבעיה במישור הנפשי הצורך האובססיבי לאכול יורד והתוצאה היא ירידה במשקל.
האיבר אשר אחראי על פי הרפואה הסינית למערכת העיכול הוא הטחול ותפקידו הוא להפוך את האוכל אשר מגיע לקיבה לאנרגיית צ'י.

כאשר קיימת חולשה באיבר הטחול, הוא אינו מבצע את תפקידו כראוי ואז ישנה ירידה בזרימת אנרגיית הצ'י לגוף ולמעשה כל מה שהטחול לא מצליח להפוך לאנרגיה הופך לשומן, אשר הרפואה הסינית מתייחסת אליו כ-"ליחה" אשר חוסמת את זרימת האנרגיה. דיקור סיני יחזק את איבר הטחול על מנת שיוכל להפוך חלק גדול יותר מהמזון לאנרגיה והחלק שהופך לשומן יהיה קטן יותר.

טיפול זה אינו מטפל רק בבעיה עצמה אלא במקור לבעיית ההשמנה שהוא לחץ נפשי. דיקור סיני מרגיע את המערכת הסימפטתית, אותה מערכת שאחראית על תחושות לחץ נפשי , אשר מניע את הדחף הבלתי נשלט לאכול על מנת לנסות ולהרגיע אותה. אנשים אשר סובלים מבעיית השמנה נמצאים במעגל קסמים משום שכל ניסיונותיהם לרזות נכשלים כיוון שהמקור לבעיה אינו מטופל–
אותו לחץ נפשי הגורם להם דכדוך ותחושה של חוסר שיש למלא באמצעות אוכל.

טיפול באמצעות דיקור סיני להרזיה שונה מטיפולים אחרים כיוון שכל אדם מקבל מאובחן ומטופל באופן אישי על פי אופי הבעיה שהוא סובל ממנה ואין טיפול אחד המתאים לכולם. ישנן סיבות שונות שיכולות לגרום לבעיית השמנה וכל אדם הוא מקרה לגופו.

אנשים רבים אשר סובלים מבעית השמנה חשים גם חוסר באנרגיה וסובלים גם מדיכאון וחוסר רצון לפעול – החוסר באנרגיה נובע מהחולשה של המערכת הסימפטתית. רפואה סינית מאבחנת כל אדם על פי המקרה האישי שלו ועל פי האבחון המטפל מחליט על הדרך הטובה ביותר לטיפול – מהן נקודות החולשה שלו, באיזה איבר יש תקיעות של אנרגיה אשר גורמת לבעיית ההשמנה ועוד.

דיקור סיני להרזיה כולל דיקור בנקודות האנרגיה הבעייתיות. לרוב בעיית ההשמנה נגרמת בשל תקיעות אנרגיה באיבר הטחול ולכן יחזק את איבר הטחול ויסלק את הלחות. בנוסף לדיקור הטיפול יכלול גם צמחי מרפא אשר בשילוב עם הדיקור יסייעו לפתרון יעיל של בעיית ההשמנה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה