יום שבת, 22 בינואר 2011

להיראות טוב – טוב לבריאות

מראה טוב וצעיר בכל גיל מעיד על בריאות טובה והרגשה טובה. כלומר, מראה זוהר ורענן ללא סימני עייפות מתחת לעיניים וללא פצעים בעור, עם שיער מבריק וציפורניים יפות וחזקות מעידעל חיים בריאים הכוללים תזונה נכונה וכושר גופני על בסיס קבוע.

בעולם כל כך מתקדם ומודע כמו זה שאנו חיים בו, ניראה כי הרצון להיראות צעירים, בריאים וזוהרים כל הזמן חזק יותר מאי פעם. ובכל זאת במירוץ החיים הטובעני שבו אנו נאלצים להתמודד עם לימודים, קריירה, אימהות ועוד.. ניראה לעיתים כי הדבר בלתי אפשרי.

רובנו מוכנים לעשות כמעט הכל על מנת להגיע למצב מושלם בו אנו מצליחים לשלב בין מירוץ החיים לבין מראה טוב ובריא. החל מדיאטות "רצח" ועד לבזבוז מאות ולעיתים אלפי שקלים על מוצרי טיפוח וניתוחים כאלה ואחרים, המשווקים כמעט בכל מקום ומבטיחים לנו את התוצאות המהירות והטובות ביותר עבור הגשמת הפנטזיה שעם השנים ניראת לנו יותר ויותר רחוקה מלהיות אמיתית. להבדיל ממצבים בהם נדרשת התערבות חיצונית כגון ניתוח להסרת שומה או טיפול בעין עצלה, עלינו לזכור כי השמירה והטיפול הקבוע בגופינו תלוי אך ורק בנו.

ולכן כדאי שנבין שבכך שאנו מטפחים ומתחזקים את גופנו על בסיס קבוע גם אם רק בשביל להיראות טוב יותר, בדרך עקיפה ומבלי לשים לב הדבר יכול לתרום לשמירה על בריאותנו, אך חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. ולמי שעדיין לא מבין את ההקשר בין מראה טוב לבריאות טובה הנה כמה דוגמאות וטיפים שיסייעו בהשגת מטרה כפולה.

מים, מים ועוד מים: בטח שמעתם זאת לא פעם ואולי אפילו אין ספור פעמים עוד בהיותכם ילדים קטנים. אנחנו מאבדים כמויות עצומות של מים בפעילות יומיומית רגילה גם אם איננו עוסקים בפעילות פיזית. מה שרובינו לא יודעים זה שאנו מאבדים כמויות גדולות של מים בפעילויות פשוטות כמו ישיבה מול מחשב, צפייה בטלוויזיה, כשאנו משוחחים ואפילו כשאנו נושמים, מפתיע נכון?! לכן אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על הבריאות הוא החזרת הנוזלים לגופינו על ידי שתיית מים וכמה שיותר יותר טוב.
מלבד העובדה שמים תורמים לבריאות מים תורמים למראה שלנו, שתייה מרובה תגרום למחזוריות דם תקינה שתוביל לעור במראה צעיר וזוהר. ובנוסף, מים מסייעים לחילוף חומרים תקין שיכול לעזור מאד למי שמנסה לשמור על הגיזרה.

איפור מקצועי: זה אולי לא נשמע כמו נושא שקשור לבריאות, אך על מנת להיראות טוב אנחנו מבזבזים הרבה מאד כסף על איפור במהלך חיינו, ובהרבה מאד מקרים אנחנו מתפתים לקנות איפור ותכשירי טיפוח בעקבות פירסומים כאלה ואחרים ולא בהכרח טורחים לוודא אם הם מתאימים לסוג העור שלנו.

איפור מקצועי שנעשה על ידי מאפר שעבר הכשרה מקצועית ויודע לזהות את סוג העור שלנו יוכל לסייע לנו בשמירה על העור. לכן, מומלץ לפחות פעם אחת בחיים לפנות למאפר מקצועי שיאבחן את סוג עורכן וימליץ לכן על איפור ותכשירים מסוג טוב שימנעו נזק עתידי. דבר נוסף שחשוב לדעת בנושא, קעקועים מקשטים את גופנו ויש שבוחרים לעשות איפור קבוע שהוא סוג של קעקוע. לכן, רצוי להקפיד בבחירת המקום בו יקעקעו אתכם, מאחר וקעקועים לא מקצועיים לא רק שלא יראו טוב אלא אף עלולים לפגוע בעור ולגרום לסיבוכים לא רצויים.

אוכל:הקפידו על מזונות המכילים שומנים חיוניים כמו שימוש בשמן זית, דגים ואבוקדו שיסייעו לעור בריא, נקי וזוהר. איכלו מזונות המכילים סיבים תזונתיים אשר יתרמו לניקוי רעלים שכמובן חשוב לגוף בריא, ולא פחות חשוב למראה העור. המעיטו בשתיית אלכוהול ומשקאות המכילים קופאין, משקאות אלו מייבשים את העור ומפחיתים מהלחות הטבעית שלו. הפחיתו בכמויות המלח במזון מאחר ומלח גורם לנפיחויות ובצקות מכל סוג, לא בריא ובטח לא יפה.

ולסיום, מתח, כמו שהוזכר בתחילה אנו חיים במרוץ תמידי ולעיתים שוכחים לעצור לרגע ולהירגע. מתח גורם למראה עייף ומבוגר ובטח לא מועיל לבריאות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה