יום ראשון, 20 בפברואר 2011

בדיקות מומלצות במהלך ההריון

תקופת ההריון היא אחת מהתקופות המרגשות במהלך חייה של כל אישה. אולם לצד הצפייה הדרוכה להולדת התינוק תמיד מקנן החשש שמשהו עשוי להשתבש ושהלידה לא תעבור באופן חלק, כמצופה. על מנת להקדים תרופה למכה ולגלות את הבעיות, אם ישנן כאלו, בשלב מוקדם ככל האפשר, מציעה הרפואה המודרנית מבחר מרשים של בדיקות הריון לאם המודאגת, על כמה מהבדיקות החשובות ביותר, בכתבה הבאה:

בדיקות טרום הריון

כאשר מקור של ההריון הוא בהחלטה מושכלת ובני הזוג מביעים רצון "להכנס" להריון עוד לפני שהתגלה, יש מספר בדיקות חשובות שניתן לבצע על מנת לצמצם את גורמי הסיכון ולהבטיח לידה תקינה של ולד בריא. הבדיקה הידועה ביותר היא בדיקה גנטית ממוחשבת אשר בוחנת את ההיסטוריה המשפחתית של שני בני הזוג ומחזירה את הסיכוי, באחוזים, שהילד יסבול מבעיות גנטיות או ממחלות תורשתיות. כמובן שהבדיקה אינה יכולה לקבוע בוודאות שהכל יהיה בסדר או שמשהו, חלילה, ישתבש, אולם טוב לדעת את הסיכונים לפני שמתקבלת ההחלטה.

בדיקת סקר

בדיקת סקר היא הבדיקה המדוייקת והמקיפה ביותר שיש כיום לעולם הרפואה להציע לנשים הרות. התבחין המשולב אשר נערכת באמצעות בדיקת שקיפות עורפית ובדיקת חלבון עוברי מסוגל לגלות מבעוד מועד את הסיכונים להופעתם של תסמינים כמו תסמונת דאון, תסמונת אספרגר ואוטיזם, וכך להשאיר את הבחירה לגבי המשך ההריון בידי ההורים. הורים רבים מעדיפים לבצע הפלה במקרה שבו קיים חשש ודאי לעתידו של העובר ומחליטים לחסוך ממנו חיים קשיים למדיי כבעל מוגבלות.

בדיקת אולטרא-סאונד

בדיקת אולטרא-סאונד היא אחת מהבדיקות המרגשות ביותר בזמן ההריון, מעין הזדמנות לבצע הצצה חטופה לפנים הרחם ולראות את העובר עוד בטרם שיגיח לאוויר העולם. הבדיקה מאפשרת להורים לגלות את מין הילוד
הרבה לפני שהוא נושם את נשימתו הראשונה. אבל מלבד ההתרגשות שבדבר מדובר באחת הבדיקות החשובות ביותר. הבדיקה מאפשרת לגלות פגמים או סיכונים מבעוד מועד ולהערך לקראתם באופן הנכון ביותר.

בדיקות סקר לסכרת עוברית

חלק מהנשים נוטות לפתח סכרת בזמן ההריון, מה שעשוי להשפיע על בריאות האם והתינוק. החל מהשבוע העשרים וארבע של ההריון מומלץ לערוך את בדיקות הסקר על מנת להסיר את הסיכון או להתמודד עמו בשיטות המקובלות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה