יום ראשון, 20 בפברואר 2011

טיפול שיניים מוצלח – חשיבות הגורם הפסיכולוגי

טיפול שיניים מוצלח אשר עובר במהרה וללא כאבים מיוחדים הוא משאת נפשם של אנשים רבים בארץ ובעולם כולו אשר חוו לא אחת טיפולי שיניים כואבים או לא נעימים. הסיבה לכך שטיפולי שיניים ידועים לשמצה בקרב אנשים רבים כל כך היא מפני שאזור הפה בכלל והשיניים בפרט, הם אזורים רגישים מאוד, שכאשר כואב בהם מדובר בכאב עז ביותר. גם מי שלא כואב לו בטיפולים לפעמים חש באי נעימות מסוימת, מה שגם יכול להפוך את הטיפול לסיוט של ממש.

הרבה מילים כבר נכתבו על הדגשים והנקודות אליהן יש לשים לב על מנת לצלוח טיפול שיניים בשלום וללא כאבים, דוגמת כמה זריקות הרדמה במקום רק אחת, טיפול בהרדמה כללית ועוד ועוד. אך מה שבדרך כלל לא מתייחסים אליו בהקשר של טיפולי שיניים הוא דווקא הפן הפסיכולוגי של העניין. פן זה משחק תפקיד חשוב ומהותי בחוויית הטיפול שלנו, והסוד להפוך טיפול נורא ואיום לטיפול נסבל ואפילו בלתי מורגש לחלוטין, טמון בפן זה.כשביקרתי במרפאת שיניים בראשון לציון ראיתי כי הם דוגלים בשיטה בה רצוי ששתשומת הלב של המטופל בזמן הטיפול לא תופנה למה שהרופא עושה בפה שלו, אלא למקור עניין אחר. לכן במרפאה זו, כמו גם מרפאת שיניים ברמת גן השייכת לאותה רשת, התקינו מסכי טלוויזיה בחדרי הטיפולים ומאפשרים למטופלים לבחור איזה סרט יראו במהלך הטיפול. מסכי הטלוויזיה האלו הם הרבה יותר מסתם גימיק על מנת למשול לקוחות – מדובר באמצעי יעיל וחכם להסיח את דעתו של המטופל מהטיפול עצמו, מה שבהחלט מקל על מי שסובל מחרדות מטיפולי שיניים.

נקודה נוספת ואולי מקדימה, הקשורה לפן הפסיכולוגי בטיפולי שיניים, נוגעת לעבודת ההכנה המנטאלית שיש לעשות לפני הטיפול, כמובן רק עבור מי שמפחד מאוד וסובל מחרדות מטיפולי שיניים. עבור אנשים כאלו, חשוב מאוד לעבוד על עצמם טוב טוב לפני שהם בכלל מגיעים למרפאה. צריך לנסות ולהרגיע את עצמכם, ופשוט לחשוב בצורה רציונאלית עד כמה שניתן על כל הסיטואציה – אתם אנשים מבוגרים אשר עוברים טיפול שגרתי אותו עוברים מיליוני אנשים מדי יום. בטכנולוגיה הרפואית הקיימת כיום, אין כל סיבה שיכאב לכם או שמשהו יקרה. דאגו להכניס לעצמכם את הרעיון הזה טוב מאוד לתוך הראש, כך שאולי כאשר תגיעו לטיפול עצמו כבר תרגישו שאתם עוברים את המשוכה הזו בקלות.

ולבסוף, כמובן שחשוב מאוד עבור השיניים שלכם ועבור הנפש שלכם לדעת שאתם הולכים למרפאה איכותית ומקצועית בעלת רופאי שיניים טובים. זה לבד ירגיע אתכם. מי שמעוניין בפרטים והמלצות אודות מרפאת שיניים בראשון לציון, תל אביב, קריית שמונה או רמת גן, יכול לפנות לאתר "מרפאות שיניים מומלצות בישראל" אשר עוסק במרפאות שיניים בכל רחבי הארץ. לדוגמה, באתר זה תוכלו למצוא המלצה על מרפאת "טיפול בחיוך" הממוקמת במרכז הארץ ומציעה שירות אדיב, מקצועי ומרגיע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה