יום שני, 21 בפברואר 2011

להיראות טוב - מה המחיר האמיתי שאנו משלמים

אין כוכבת טלוויזיה הוליוודית אחת שלא תעיד שלהיראות טוב על פי מידות תעשיית הזוהר זו משימה מפרכת הדורשת מאמצים בלתי פוסקים, אימוני כושר, תזונה נכונה, ניתוחים פלסטיים שונים וריכוז כל האנרגיות להיות הכי יפים וזוהרים שיש בכל רגע נתון, במיוחד המפורסמים שצלמי הפפראצי רודפים אחריהם יומם וליל בכדי לתפוס איזו תמונה לא פוטוגנית שלהם.

גם מי שאינו כוכב טלוויזיה ומעוניין להישאר בריא וצעיר חייב לעבור את אותה מסכת מאמצים שלפעמים יקרה מאוד הן מבחינה מנטלית והן מבחינה כלכלית, מכוני כושר, תוספי תזונה, ניתוח אף, הגדלת חזה, מתיחת פנים ובכלל הניתוחים הקוסמטיים הן עסק יקר מאוד, ניתוחים עולים היום אלפי שקלים ויש לשקול היטב היכן הולכים לבצע את הניתוח.

כבר לא רק נחלתם של העשירים


רפואה אסתטית נעשה תחום עולה, תחום שעד לפני כמה שנים היה נחלתם של המפורסמים והעשירים החל לעשות דרכו מטה לשכבות הבינוניות ואף לשכבות התחתונות של החברה. תהליכים רפואיים אסתטיים שהיו עד כה יקרים מאוד הפכו לזולים ונגישים יותר.

יש להשקעה זו השפעה חיובית על הדימוי העצמי שלנו כאנשים, לאלו שסובלים מדימוי עצמי נמוך, השקעה מסוג זה יכולה להניב "רווח" יפה ותוצאות משביעות רצון, אמנם כשחושבים על טיפולים אסתטיים בדרך כלל עולה המחשבה על "שטחיות" או שהאדם הוא "שיטחי" אך אין זה נכון.

טיפולים אסתטיים שונים שינו לאנשים את החיים והצילו אותם. מומים מולדים שונים, מצבים בהם יש חריגה משמעותית בתווי פנים בגדלים של החזה ואף בעור יכולים להיפתר על ידי טיפולים אסתטיים, והרפואה האסתטית אינה עוצרת בתהליכים פשוטים, חלק משחזורי הפנים כתוצאה מכיוויות או תאונות קשות נעשים על ידי מיטב המנתחים הפלסטיים בעולם.

רפואה אסתטית הינה תחום חשוב ומוביל בתחום הרפואה כיום, רפואה זו מציעה פתרונות למצבים בהם "הטבע" כשל בהם, ומאפשרים לנו בני האדם לתקן ואף לשנות את עצמנו, לתת לנו את המקום לאינדיבידואליות ולביטוי עצמי.

ישנם מצבים בהם דימוי עצמי נמוך נובע לא רק מתסביך פסיכולוגי אלא ממצב פיזי חמור, מום מולד או כתוצאה מתאונה כזו או אחרת, מצב זה אינו יכול להפתר על ידי טיפולים בהיביוריסטים או על ידי טיפולים אצל פסיכולוג שיקומי, לפעמים דרוש לנו שינוי אמיתי ופיזי בכדי ליצור שינוי אמיתי באדם הזקוק לטיפולים אלו, נפגעי תאונות קשות או נפגעי שריפות מקבלים מענה מקצועי ומתקדם ביותר בכדי להחזירם למצבם הקודם כמה שיותר.

מצד שני, גם ללא מצב חריג, ישנם אנשים אשר קשה להם להתמודד פסיכולוגית עם העובדה שהם מזדקנים, או שבמקרים אחרים המראה החיצוני הוא המפתח למקצוע שלהם, כגון דוגמנים, שחקנים זמרים ופרפורמרים שונים. כך או כך כבני אדם יש לנו נטייה לפתח בעיות של דימוי עצמי בכל הנוגע לגופנו ולרפואה האסתטית היום יש את המענה המדויק למצבים אלו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה