יום רביעי, 27 באפריל 2011

כלה מפלסטיק

בעבר בובות החתן והכלה על גבי העוגה היו הדבר היחידי שהיה עשוי פלסטיק במאורע כולו.כיום החל לפרוח טרנד המעביר את הכלה המיועדת תחת סכין המנתחים.כ-40% מהנשים העומדות להינשא קופצות לביקור חובה בקליניקה לשם "תיקונים קלים" הנותנים מענה לכל טפח שברצונן לכסות,להציג או להבליט החל מניתוחי אף ,הגדלת חזה, ועד שאיבת שומן והעלמת ורידים. אט אט החלו להיווצר בתעשיית תוכניות הריאליטי תוכניות המפארות ומקדמות את עניין הניתוחים פרה-חתונה . תוכניות אלה מגייסות לשורותיהן בחורות צעירות הלוקחות חלק בתחרויות כאשר הפרס הוא לא אחר מאשר ניתוח ולפעמים גם נעלי כלה יוקרתיות.
היה זה עניין של זמן עד אשר הסגנונות החיצוניים העוטפים את האדם המודרני יערכו ביקור בגופו שלו עד כדי שינוי והתאמה לאידיאל היופי.

אידיאל היופי

עולם הסוציולוגיה גורס כי אידיאל היופי משתנה ונתון להשפעת תמורות פוליטיות, חברתיות או כלכליות באותה עת .לעומת זאת הגישה הביולוגית טוענת שהאידיאל מושפע מאיכויות גנטיות ,כמו עוצמה פיזית ,חזות נאה,בתוליות ופוריות המוקרנות כלפי חוץ ומושכות את בני האדם. משמע, המשיכה המינית מונעת על ידי אינסטינקטים ביולוגיים שמהווים מעין קוד הטבוע בנו העובר תהליך של אבולוציה יחד עם האנושות .
בין אם הסיבות חיצוניות או פנימיות ,לאידיאל זה יש את הכח לעורר את האדם לדיאלוג פנימי שהשלכותיו ,לעיתים,הרות גורל. תוצרי דיאלוג בנושא ערטילאי שאינו אחיד ונצחי מוליד תוצאות מפתיעות המשתנות בין תקופה לתקופה ובין מקום למקום. משעשע כיצד מרקחת של תרבות אחת יכולה להיות בלתי מובנת ואף לעורר פלצות בקרב תרבות אחרת.

חתונה- היא רק "טריגר"

חלק מהמנתחים הפלסטיים טוענים כי הנשים והגברים המבקשים את שרותם ,מסתמכים על המאורע המרגש כעל תירוץ בלבד. הרצון לעבור טיפול פלסטי-קוסמטי הוא בעצם משאלת לב שקיננה בתוכם עוד הרבה לפני והחתונה היא בעצם "קרש הקפיצה" למימוש אותו רצון.המחשבה העיקרית המניעה את הסגנון החדש היא זו המאמינה כי היום המאושר צריך להציג שלמות אינסופית החל מהטבעות המעוגלות ועד מיזוג החתן והכלה ,שופעי החיוניות, המתחילים יחד מחזור חיים חדש.

ביטויי הטרנדהמעבר מקטלוג חתן-כלה לקטלוג ניתוחים פלסטיים אינו מקרי. "לדגמן חתונה" זה עניין הצורך קודם כל התייחסות לגוף המציג ולאחר מכן לאביזרים הנלווים. אם כן, בדפדוף קל ניתן לגלות שלל אפשרויות לשדרוג הנתונים הטבעיים. המככבים הם :ניתוחי הצמדת אוזניים שמטרתו אסתטית בלבד.מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך בין שעה לשעתיים.ניתוחי אף-יישור,קיצור,תיקון פגמים מולדים או כאלה שנוצרו מפגיעות שונות.נעשה תחת הרדמה מלאה ורצוי לבצעו מספר חודשים לפני החתונה כדי שיחלים ויקבל את צורתו הסופית.ניתוחי חזה- הגדלה,הקטנה או עיצוב , ניתוח פופולארי ביותר הן מבחינה בריאותית המתייחסת להקלת העומס מעמוד השדרה והן מבחינת המראה הכולל.
כמו כן ,המרדף אחר הרזון יכול להתיש אפילו את נעולי המטרה הקשוחים ביותר בשל ההשפעה הפסיכולוגית האדירה של המזון על האדם בצרוף רקמות שומן שאף דיאטה לא מצליחה לפרק.ואין כמו ניתוח שאיבת שומן לקיצור התהליך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה