יום רביעי, 18 במאי 2011

טחורים – מהם וכיצד להתמודד עימם באמצעות 4 תרופות סבתא שונות

מהם טחורים?


רוב הדימומים מפי הטבעת הינם דימומים הנובעים כתוצאה מקיומם של טחורים כואבים ומדממים כאשר מופעל עליהם לחץ (יציאת הצואה). טחורים הם למעשה כלי דם נפוחים הממוקמים באיזור פי הטבעת והם מהווים את המקור לדימום האדום אצל אלו הסובלים מהם.

טחורים יכולים להיות פנימיים והם סוג הטחורים אשר בדרך כלל אינם מורגשים. הסוג שכן מורגש הוא סוג הטחורים אשר בולטים החוצה בזמן יציאה, חלקם חוזרים בחזרה פנימה בעצם (הסוג הקל יותר), חלקם מוכנסים פנימה בדחיפה וחלקם לא חוזרים ונשארים בולטים כלפי חוץ (הסוג הקשה יותר).

טחורים יכולים להביא למצב של סדק באיזור פי הטבעת (פיסורה) כאשר סדק זה כואב במיוחד ויכול להביא את הסובלים ממנו לטיפול כירורגי עם תהליך החלמה לא נעים כלל, בלשון המעטה.

מהן הסיבות להיווצרות טחורים?

גורמים שונים אשר גורמים להיווצרות לחץ על כלי הדם הורידיים באיזור פי הטבעת הם אשר מביאים להיווצרותם של טחורים :
  • סטרס נפשי לאורך זמן
  • פעילות גופנית מאומצת (לעיתים פעילות גופנית מאומצת יתר על המידה)
  • הקאות תכופות, שיעולים כרוניים – גורמים להגדלת הלחץ באיזור הרקטום ופי הטבעת.
  • הריון – נשים סובלות מטחורים יותר מגברים כנראה עקב ההריון אשר לו השפעות פיזיולוגיות מגוונות התורמות להיווצרותם של טחורים.
  • עצירות – הפעלת הלחץ להוצאת הצואה אצל אלו הסובלים מעצירות יכול לגרום להופעתם של טחורים בדרגות חומרה שונות בהתאם לכרוניות של העצירות.

תרופות סבתא לטחורים

ישנם טיפולים רפואיים מקובלים להקלה וטיפול בטחורים בדרגות חומרה שונות. תמיד כדאי לנסות במקביל לטיפולים הקונבנציונליים מספר תרופות סבתא אשר בודאי לא יכולות להזיק אלא רק לתרום לטיפול. תרופות סבתא מבוססות על רכיבים טבעיים עליהם לומדים במהלך קורסים רבים הקשורים לרפואה האלטרנטיבית:
  1. מיץ חמוציות – מיץ זה מכיל אנטיאוקסידנטים רבים העלולים להטיב עם מספר מערכות בגוף. השימוש במיץ חמוציות מצויין למניעה וטיפול בדלקות בדרכי השתן וגם למניעה וטיפול בטחורים.
  2. תמצית שזיפים – השריית שזיפים במים רותחים מוציאה מהם חומרים אשר יכולים להקל על תופעות הטחורים. לאחר שהמים רתחו, שימו את השזיפים בתוכם והניחו את הכלי במקרר למשך כל הלילה ובבוקר שתו את מיץ ההשרייה. גם טעים וגם מועיל לטיפול בטחורים.
  3. שמן זית – צריכת כפית שמן זית אחת ביום יכולה להקל על תופעת העצירות ולמנוע התנפחות טחורים ומניעת הופעתם.
  4. דבש עם שום – שום ידוע בסגולותיו הרפואיות : הוא אנטיבקטריאלי ועוזר גם במניעת קרישי דם אצל אנשים בסיכון כמו אלה הסובלים מבעיות שונות כמו דליות ברגליים ועוד. הקלה על הטחורים אמורה להיות מורגשת כאשר מכינים משחה ביתית המכילה דבש עם שום כתוש. לאחר אמבטיה חמימה יש למרוח את המשחה בעדינות ולחזור על הפעולה במשך כמספר ימים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה