יום שלישי, 3 במאי 2011

להרגיש יפה משמעו להרגיש טוב

עד לפני שנים מעטות ניתוחים פלסטיים היו שמורים למקרים רפואיים או קיצוניים בלבד. מי שנזקק באותם ימים לניתוח פלסטי שהיום הוא שכיח מאד כמו למשל ניתוח אף, מצא עצמו הרבה פעמים מתחמק מסביבתו הקרובה ואפילו מרחיק עד כדי השתכנות זמנית בחדר באחד מאותם מלונות בישראל הרחק ממקום מגוריו. נחבא מעין היה מחלים לאיטו וחוזר אל תוך מסכת חייו הרגילה נראה שונה לחלוטין ועדיין לא מעט אנשים לא היו מעירים לו על כך מתוך נימוס. ניתוחים פלסטיים היו נחשבים כמשהו אינטימי ומביך שעדיף שאחרים לא ידעו עליהם כלל.

היום התמונה היא כמובן שונה. בתרבות בה אנחנו חיים- מוטיב היופי וההערצה לעלומים, נעורי נצח ויופי הוא כל כך חזק עד כי זוהי בושה להסתובב עם אף בלתי אסטטי ויש ציפייה גם אם מוסווית, לטפל בעצמנו ולעשות הכול בשביל להיות יפים במיוחד.

החכם הגדול והפילוסוף של ימי יוון העתיקה אמר כי :"היופי הוא מכתב ההמלצה הטוב ביותר"

נדמה כי בעומק ליבנו כולנו יודעים זאת. ליופי ולרצון להיות יפה ולמושגי היופי יש משקל רב באופן בו התרבות האנושית התפתחה לאורך הדורות ולאופן בו התפתחה האמנות, הפילוסופיה ותרבות הבידור הנוכחית. אומנים לאורך כל הדורות ביקשו ליצור אמנות מושלמת ויפהפייה. סופרים ביקשו לכתוב אודות היופי ואנו בתרבותנו הנוכחית רוצים לעשות הכול בשביל לגלם יופי, לא משנה באיזה משאבים וכוחות נצטרך להשתמש בשביל להגיע לכך.

השאיפה ליופי יכולה לבוא בדרכים רבות. ראשית בעשיית טיפולים קוסמטיים מגוונים, בקנייה של ביגוד אופנתי, בנתינת תשומת לב מיוחדת לנעליים , תיקים ואביזרי אופנה מיוחדים. ברכישה של תכשיטים, ובהליכה למעצבי שיער בכדי להביא את יופיינו הטבעי למלוא פריחתו. רבים מאיתנו גם ימצאו עצמם נמשכים לניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים מורכבים בכדי לאפשר לנו ליהנות מאותן מתנות מודרניות שיכולות לעצב את גופינו מחדש ולתקן שלל פגמים אסטטיים מאוזניים בולטות ועד לעור רפוי ורופס, מפגמי עור וצלקות ועד לשאיבת שומן, טיפול בצלוליט או ניתוח אף. מה שמנחה אותנו בדרך לכל הטיפול המסיבי הזה בגוף היא ההבנה הבסיסית שכשאדם חש עצמו יפה, ביטחונו העצמי עולה והוא מרגיש טוב יותר פנימית, פסיכולוגית ובריאותית.

גם ההיפך לכך הוא נכון. כשאדם מטפל בעצמו פסיכולוגית ובריאותית, הייא ירגיש טוב יותר וייראה יפה יותר. בתרבותנו הדבר כבר מתפשט לכל עבר- הקפדה על אוכל בריאותי, מזין וטעים. במקרים רבים אורגני או דל שומן. הקפדה על פעילות גופנית שתאפשר לעור, לשיער ולמראה כולו לזהור מבריאות ולגוף להתמצק ולהתחטב ולהתחזק בכל גיל. ההבנה העתיקה שבריאות הגוף היא המפתח ליופי ושיופי הוא מפתח לבריאות נפשית מוכיח את עצמו גם היום. לשמחתנו, אנו מצוידים היום בשלל שיטות חדשות וטכנולוגיות מצוינות בכדי לא רק להרגיש טוב אלא גם כדי להיראות מצוין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה