יום רביעי, 4 במאי 2011

ניתוחים פלסטיים- אופנה או כורח רפואי

כשאנו חושבים על ניתוחים פלסטיים, אנו לרוב רואים אותם באור אסטטי או מתוך נקודת התייחסות של מראה חיצוני, יופי וקריטריונים של ייצוגיות ואטרקטיביות.

כשאנו צופים בדוגמנים ובדוגמניות, בכוכבות ההוליוודיות, בזמרים ושחקנים, באנשי עסקים בכירים ומצליחנים בעולם או אפילו ניצבים בסרטי תדמית אנו רואים אנשים שנראים כמו יצאו ממגזין. השיניים צחורות, השיער מעוצב ובוהק, האיפור מושלם, הגוף חלק משיער מיותר וקורן מבריאות, וגם אם חלקם אינם יכולים להיראות כמו מיליון דולר הם לבטח עושים מאמצים גדולים בכדי להיראות הכי טוב שאפשר וניתוחים מפלסטיים הם ללא ספק חלק מהמגמה העולמית מערבית הזו.

ניתוחים אלה מייצגים את מודל היופי העדכני לפחות לגבי נשים. גוף רזה וחטוב, נערי באופיו עם חזה גדול ומעוצב. בשל כך לא מעט נשים עושות ניתוחי הגדלת חזה בכדי להרגיש נשיות יותר, מושכות יותר ולפתח ביטחון עצמי גבוה יותר במיניותן ובנשיותן.

נשים אחרות מוצאות עצמן רחוקות מאד מאותו מודל נשי אידאלי חברתית שהזכרנו קודם. אחרי מספר הריונות ולידות נוטה הגוף הנשי להיראות אחרת לחלוטין מאותו מודל הגזור מסרטים הוליוודיים. כאת יושבת בסלון מבולגן, מלא צעצועים, כמו גם מוצרי תינוקות, עדיין מניקה וחווה עצמך דהויה ועייפה, את תוהה עם עצמך מה יהיה גורל הגוף אחרי כל השנים האחרונות, איך תורידי את המשקל העודף, כיצד תחזירי את החזה הנפול למימדיו ולמקומו ואיך תכריחי את הבטן לחזור להיות מתוחה ומעוצבת כמו לפני 6 שנים כשהיית צעירה יותר.

באופן עקרוני הרפואה המודרנית בתחום הפלסטיקה והכירורגיה האסטטית נותנת לכל אישה פתרונות רבים ומגוונים לפגעי הגיל והלידות. ניתוחי מתיחת בטן ושאיבת שומן, הרמת חזה והקטנת חזה, מתיחת ירכיים וחיטוב זרועות, שלא לדבר על הזרקות בוטוקס, מילוי קמטים והליכים אחרים שיכולים להעלים דליות ברגליים, עור מקומט ועייף או כל דבר אחר שגורם לאישה לחוש עצמה בלתי מושכת ומבוגרת מגילה.

אך לניתוחים פלסטיים יש גם היבט רפואי או בריאותי. אנשים שיורדים בצורה ניכרת במשקלם ובכמות גדולה יכולים לגלות שהם סובלים מעודפי עור גדולים שגורמים להם טרדה אסטטית כמובן אך גם יוצרים נגעי עור , פריחה ושפשפת וזקוקים להסרה. נשים וגברים עם ורידים נפוחים ודליות ברגליים יכולים לסבול מכאבים וגירודים באזור. נשים עם חזה גדול עשויות לסבול מכאבי גב ופגמים ביציבה וניתוח פלסטי יכול לשנות את איכות החיים שלהם ולהפוך את הימים לקלים בהרבה.

גם טיפול בכוויות הוא כמובן חלק מהפעילות אותה עורכים ברפואה הפלסטית ולא מעט אנשים חייבים לה את יכולתם להסתובב בצורה בעלת ביטחון עצמי בסביבת אנשים אחרים, במיוחד בתרבות בה כולנו באמת אמורים ויכולים להיראות טוב.

כך שאם אתם מתכוונים לפנות לעזרת מנתח פלסטי אם מסיבות רפואיות, אם מסיבות אסטטיות ואם בעקבות הרצון לשלב את שני הדברים, אנא זכרו שמדובר בהליך רפואי לכל דבר הדורש ברוב המוחץ של המקרים אשפוז ותהליך שיקום והחלמה. שיהיה בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה