יום רביעי, 11 במאי 2011

היום מתאמנים בבית

אין כמו חדר כושר כדי לשמור על בריאות. המכשירים, האימונים, השיעורים. העובדה שכולם ביחד, בתוספת עם מוסיקה מתאימה ואווירה נכונה עושים חשק להתאמן, וכמה שיותר. אבל עד שמגיעים לשם, סרט טורקי. גשם בחוץ, פקקים בדרך ולמצוא חנייה ליד המכון זה סיכוי של אחד לאלף. אז אם גם אתם מהמתעצלים, או סתם כאלו שבאמת אין להם זמן, המאמר הזה במיוחד בשבילכם.

קשה להאמין, אבל מייד תיווכחו לדעת, הבית שלכם יכול לשמש חדר כושר מאולתר, גם בלי שקניתם מכשירים באלפי שקלים. בהוצאה מינימאלית ותוך שימוש בדברים שיש בכל בית, תוכלו לעצב את גופכם ולגרום לכולם לחשוב שאתם מתאמנים בחדר כושר 4 פעמים בשבוע.

יתרון באימון בבית הוא האפשרות לצפות בסרטים או בסדרות המועדפים עליכם כאוות נפשכם ולהעביר את האימון בהנאה גדולה ובלי שתשימו לב הזמן יחלוף לו במהרה. אז אם אתם אנשים שאוהבים לראות חדשות ערוץ 2 או החיים זה לא הכול תוכלו להיות אדונים ולקבוע מה יוקרן על מסך הטלויזיה שלכם.

חשוב באימון ביתי לשמור על יתר כללי זהירות. אין מדריך כושר שיזהיר אתכם כשאתם מתאמנים לא נכון, וכמובן שגם הרהיטים שלכם עלולים להיות בסכנת שבירה בטרם עת.

אז איך אפשר להתאמן בלי לצאת מהבית. הנה כמה רעיונות:

  • שכיבות שמיכה / כפיפות בטן – קלאסי, פשוט ומועיל. הראשון לשרירי היד (קדמית ואחורית) והגב, השני לשרירי הבטן והחזה. לוקחים כל דבר רך ויציב – מזרון דק, כריות, מגבת, ומתחילים להשתולל – שלושה סטים של 15-20 יביאו לתוצאות בזמן מהיר. חשוב להקפיד לבצע את העלייה והירידה בצורה נכונה בשני התרגילים
  • יד קדמית – כל דבר בבית שאפשר לתפוס בכף היד, ושוקל, נניח, קילו ומעלה, ניתן לנצל להרמות בזוויות שונות ופוזיציות שונות לחיזוק שרירי היד בעיקר, אבל לא רק. הקלאסי – פחיות שימורים. אם זה נהיה לכם קל מדי אפשר להשתמש בחפצים עשויים מתכת או עץ. או פשוט לקנות משקולות ב-50 שקל וללכת על זה עד הסוף.
  • יד אחורית – תרגיל מצוין הוא בו אתם על הרצפה כשהגב בכיוונה בחצי שכיבה, ומרימים את עצמכם בעזרת משענת / כסא / ספה הנמצאים מאחוריכם. למעלה ולמטה. מחזק מאוד את שריר היד האחורית, תרגיל קשה, להתחיל בסטים קצרים.
  • אירובי – אם יש לכם תקרה גבוהה והסלון או החדר שלכם מרווחים מספיק, קפיצה בחבל היא אחלה דרך להוריד כמה קלוריות. כמה דקות של קפיצה משפרת את היציבה שלכם, שורפת קלוריות, מחזקת את שרירי הידיים והרגליים. מומלץ מאוד.
  • שרירי חזה – זה יישמע לכם מוזר, אבל זה תרגיל מעולה. קחו מוט ארוך, למשל של מטאטא, חברו "משקולות" בצידיו, נניח קופסאות שימורים מחוררות, שכבו על הארץ (מגבת, מצעים) והרימו את המכשיר המאולתר מעלה. מחזק את שרירי החזה והידיים.

לא צריך לגלוש ולהתחיל לחפש מידע על מסלול לחינוך גופני או ביולוגיה כדי להבין שאימון בבית לא משתווה באיכותו לזה בחדר כושר, אך הוא עדיין מהווה פתרון יעיל למי שלא יכול להגיע לשם, לכן אם זמן הוא דבר אשר חסר לכם ממנו כאשר אתם לומדים למבחן במסגרת לימודי משפטים, עובדים שעות נוספות כסטג'רים למנהל עסקים, מנהלים משפחה או מנהל תיקים מול מספר בתי השקעות ובכל זאת חשוב לכם לשמור על בריאותכם – הפכו את ביתכם למרכז הבריאות שישפר את חייכם באורך פלא.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה