יום שלישי, 3 במאי 2011

להסתגל לשינוי הגופני בהריון

נשים ידועות כרגישות במיוחד לגופן ולמראה ההחיצוני שלהן. אישה תמיד מחפשת להיראות טוב ומודעת לאמירתו העתיקה של אריסטו, החכם היווני הקלאסי- יופי הוא מכתב ההמלצה הטוב ביותר. אז מצד אחד אנחנו רוצות לעשות הכול בכדי להיראות טוב ולהרגיש טוב. להיות קורנות, מטופחות, זוהרות ונעימות למראה ובזמנים המודרניים אנו זוכות גם למגוון הכלים לעשות זאת כהלכה... ניתוחים פלסטיים כמו הגדלת חזה, הקטנת והצרת היקפים, ניתוח אף ועוד. תהליכים קוסמטיים כמו פילינג עמוק, הזרקות בוטוקס, טיפול בשיעור יתר בשלל שיטות מתקדמות וטכניקות מתקדמות כמו איפור קבוע למשל מאפשרות לנו להערים על נתונינו הטבעיים או למקסם אותם ובדרך להפחית מגילנו וממשקלנו לא מעט.

אבל יש דבר בסיסי מאוד שקשור לגוף הנשי והוא טומן בתוכו את הקושי הגדול ביותר עבור הגוף- התמודדות עם תקופת ההיריון והלידה. כניסה להריון אינה משמעותה רק להתחיל לרכוש אביזרים או מוצרי תינוקות, אלא להתמודד עם תהליכים גופניים ורגשיים עזים שמשפיעים מאד גם על תפישת הגוף שלנו בעיני עצמנו ועל היכולת שלנו להתמודד איתה.

במהלך ההיריון הגוף משנה את צורתו, העור נמתח, החזה גדל מאד והבטן תופחת. נשים רבות מעלות במשקל ונתקלות בצורך הפרקטי והרגשי להתמודד עם גוף מסורבל ומגושם בהרבה ממה שהיו מורגלות לא עד כה. פתאום הגוף גדל ואיתו כל צורתו משתנה ויחד איתה גם הקשר עם הגוף מאותגר ודורש מהאישה להסתגל לתחושות חדשות.

רונה מספרת:" תמיד הייתי רזה וחטובה והתגאיתי בכך מאד. זה היה עבורי מפתח לביטחון עצמי ולהרגשה טובה עם עצמי, אלא שממש עם ההיריון הכול השתנה. התחלתי להרגיש רעב גדול ומצאתי את עצמי אוכלת הרבה יותר מלאכול עבור שניים. שמנתי ותפחתי והתחלתי להרגיש רגשות מעורבים- מצד אחד הייתי מאושרת ונרגשת מההיריון המתקדם ומהעובר שבו כבר הייתי מאוהבת לחלוטין אך מצד שני הרגשתי נבוכה מהמימדים הגדולים שלי והרגשי לא מושכת ולא יפה יותר."

רונה לא לבד. חלק מהתמודדות עם ההיריון והשינויים ההורמונאליים והרגשיים שהוא מביא איתו זה גם ההתמודדות עם צורתו המשתנה בתורה בריאה נפשית וגופנית. רונה הלכה לייעוץ דיאטטי וגילתה שהיא פשוט לא ידעה מהי הדרך המתאימה עבורה לאכול ולהתעמל בכדי לשמור על ההיריון ועל הגוף שלה במהלכו.
בדרך פשוטה ומאירת עינים היא נפטרה מהתחושות הקשות וכך גם במהלך ההיריון וגם לאחר הלידה הצליחה רונה לטפל בעצמה ובגופה, אכלה בצורה בריאותית ונכונה והעניקה לגוף את כל המינרלים הויטמינים והצרכים שלו, העניקה לעור שלה את מירב הטיפולים בכדי שיחזור לגמישותו ולתחושת העלומים שאפיינה אותו.

היא הרגישה שהגף שלה רק נתרם והפך ליפה יותר אחרי ההיריון והאושר שהעניקו לה הזוגיות וההורות הפכו אותה לקורנת ומאושרת במיוחד, דבר אשר קיבל משמעות בכל אחד מהרבדים בחייה, החל ממפגש עם חברותיה, בילוי עם תינוקה החדש בעת שהיא מסיעה אותו בעגלת תינוק ברחבי העיר וכלה בזוגיות עם בעלה.
כל מי שבאמת אוהבת את עצמה יכולה להשתמש גם בתקופת ההיריון כדרך להיות נשית יותר, בטוחה בעצמה ומוכנה לאהוב את עצמה בכל מצב ובכל אופן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה