יום רביעי, 11 במאי 2011

ניתוח פלסטי הוא אירוע משמעותי בחיים

האם חשבתם לעבור ניתוח פלסטי לאחרונה?


נדמה כי אין קל מזה. אנו מסיימים לצפות בסרט קיץ קליל ובו נחשפים לנערות שזופות וחטובות עם בטן שטוחה ומעוצבת ואז נכנסים להתקלח ולפתע נפלטת מאיתנו אנחה לא רצונית של חוסר שביעות רצון...

הבטן שלנו והגוף בכלל לא נראים כמו בסרט שבו אך צפינו... למען האמת גם אם משקלנו אינו גדול במיוחד, ואין לנו כרס ענקית ומשתפלת עדיין ייתכן מאד שאנחנו נמצא את עצמנו מול המראה כבעלי בטן רפויה עם עודף שומן קל שאינה אסטטית ואינה חביבה עלינו כלל. תהליכים כמו הריונות ולידות מותירות אצל רוב הנשים רשמים בדמות עור רפוי ועודפי שומן וגורמים לבטן להיות בלתי נעימה למראה ושונה מבטן הנעורים השטוחה שאליה אנו מתגעגעות.

למזלנו ניתוחים פלסטיים כמו שאיבת שומן ומתיחת בטן עומדים רשותנו בכדי לעצב אל גופנו מחדש. אולי לא נזכה לגוף של בנות 18 אך נוכל באמצעות הניתוח למתוח את העור הרפוי והרבה פעמים גם לשלב במתיחה שאיבת שומן קלה שתגרום לבטן כולה להיראות חלקה, מעוצבת ובמצב טוב יותר כשהצלקות הנלוות מוסתרות יפה מתחת לקו הביקיני.

לעומת זאת אם אנחנו אחרי הורדת משקל משמעותית ודרסטית עלינו להתכונן נפשית וגופנית לניתוח משמעותי ונרחב יותר של מתיחה. בניתוחי מתיחת בטן הקריטריונים לניתוח הרבה פעמים סובבים סביב מצב הגוף ההתחלתי איתו מתחילים את התהליך.

כדי לערוך ניתוח פלסטי מסוג זה יהיה עלינו להיות בעלי משקל תקין ויציב. עליות משמעותיות במשקל ישפיעו לרעה על תוצאות הניתוח וכדאי שאם אנחנו כבר מקבלים החלטה כה משמעותית יהיה זה אחרי שסיימנו לייצב את משקל גופנו והשומן העודף שנותר הוא כזה שאינו יכול לרדת באמצעות דיאטה ופעילות גופנית.
יש לזכור שניתוחים פלסטיים מתחלקים לניתוחים קלים ומורכבים יותר ושבכל הליך פלסטי, גם כזה שנחשב פשוט מלכתחילה כמו העלמת ורידים למשל, ישנן טכניקות שונות ודרכים שונות לטפל בבעיה. מדרכים פולשניות ועד לטיפול בקרני לייזר או גלי רדיו שיפתרו את הבעיה.

על כן כשאנו חושבים על ניתוח פלסטי, כדאי שנבין באמת במה מדובר ונדע לבחור נכון את המנתח וכך נוכל להכיר ולדעת מה ההליך שבפניו אנו עומדים. ניתוח מתיחת בטן לדוגמא הוא ניתוח הכולל אשפוז והחלמה ממושכת, דבר שיש לקחת בחשבון במידה ואתם במסגרת לימודי משפטים או מנהל עסקים. נדרשים ללבוש מחוך אחריו במשך זמן לא קצר ואף להתקלח עימו. כשאנו מסיימים את הניתוח סביר להניח שיהיו לנו נקזים איתם נצטרך להסתובב תקופה של מספר ימים. כל ההליך כרוך באי נעימות, כאבים וקשיים שכדאי שנהיה מודעים אליהם מראש. למעשה, רצוי לבלות את התקופה שלאחר הניתוח בשהות בבית ללא מאמץ מיותר כך שנוכל להשלים פערים בתוכניות האהובות עלינו, למשל החיים זה לא הכול, סודות מתוקים עם קרין גורן וכמובן חדשות ערוץ 2, ללא ספק מדובר בזמן מנוחה והתחדשות וכך עלינו לנהוג.

כשאנו עומדים לפני ניתוח, במיוחד בעידן בו ניתן לדעת ולקבל הרבה מאד מידע דרך האינטרנט, למעשה כל אתר ניתוחים פלסטיים מכובד מקדיש קטגוריה שלמה לפרסום מאמרים בנושא ניתוחים פלסטיים, כדאי שלא נמהר לבחור ונזכור עד כמה ניתוח פלסטי הוא אירוע משמעותי שראוי להקדיש לו את תשומת הלב המתאימה ולא למהר בבחירת המנתח וההליך המומלץ עבורנו. ניתוח מוצלח יכול לשנות את חיינו ואת האופן בו אנו תופשים את עצמנו.

תגובה 1:

  1. ניתוחים פלסטיים הם מאוד שנויים במחלוקת בעיניי, מצד אחד הם מהווים פתרונות שמעניקים הזדמנויות לאלו שנולדו עם עיוותים, או נפצעו בתאונות, מצד שני הניתוחים יוצרים פער עמוק וחשוך בין השלמות האמיתית של האדם לבין אידאל שהאדם בנה לעצמו.

    השבמחק