יום שלישי, 21 ביוני 2011

שיגעון הפלסטיק

בשנים האחרונות, ניתוחים פלסטיים הפכו לדבר שבשגרה. פעם היינו צוחקות על כול דוגמנית או שחקנית שעשתה ניתוח להגדלת חזה או שפתיים. היינו מרכלות על השכנה המבוגרת שעשתה מתיחת פנים או על החברה שעשתה הגדלת חזה. זו הייתה ממש אטרקציה. פעם ניתוח פלסטי נחשב לדבר שרק העשירות היו יכולות להרשות לעצמן כיום כל אחת יכולה להרשות לעצמה הגדלת חזה. השינוי בא עם הטלוויזיה תוכניות ריאליטי, כמו המראה בערוץ 10,בהן נשים חושפות את כל תהליך הניתוח וקבלת ההחלטות שקדמו לו . החשיפה של הניתוחים הפלסטיים בסלון בבית דרך הטלוויזיה, העיתונים והסביבה הקרובה שהתחילה יותר ויותר לקבל את התהליך, הפכה את ניתוח הפלסטי לדבר מקובל וחיובי. אנחנו כבר לא מופתעים כשאנחנו רואים את החברות שלנו בנות ה-16 חוזרות מחופשת הקיץ עם חזה יותר גדול.

ניתוח תלוי גיל


שיגעון המטמורפוזה כאן ורק הולך ומתגבר. הכוח בשינוי הוא עצום וכולנו רוצות לנצל אותו. לכול אחת מאיתנו יש משהו שאנחנו רוצות לשנות. הניתוחים הכי פופלארים הם ניתוח האף וניתוח החזה, ניתן לשים לב שהרבה בנות בגיל 16, עברו ניתוחים פלסטיים. זה הפך לדבר נורמטיבי כאילו זה היה גשר לשיניים. בגיל מאוחר יותר כשאנחנו לא צריכות את אישור ההורים אנחנו, אנחנו עוברות עוד ניתוחים פלסטיים. אנחנו מגדילות את השפתיים, מצרות ומעצבות את גופנו, מגדילות או מקטינות את הישבן והבטן. עושות הכול כדי להיראות מושלמות בהתאם לצו האופנה. אם בגיל צעיר ניתוח הפלסטיק בא על מנת שנשפר את הפגמים והדברים שאנחנו לא אוהבות בגופנו, כשאנחנו מבוגרות תפקיד הניתוח הוא לעצור את הזמן, תפקידו לשמור על המראה הצעיר והמרענן שלנו, ככל שניתן. לשם כך אנחנו מבצעות ניתוחים של מתיחת פנים, הגדלת שפתיים, מתיחת עפעפיים ועוד. אין גבול לפיתוחים הטכנולוגים ולאפשרויות שעומדות בפני אלו שרוצות לעשות ניתוחים פלסטיים ולא משנה המטרה.

למה אנחנו עושות את זה?


במילה אחת, התמכרות. הפכנו למכורות, כמו שאין דבר שעומד בפני הרצון, כך אין דבר שעומד בפני האישה והניתוחים פלסטיים. כל אחת מאיתנו מבקרת את עצמה כשהיא מסתכלת על המראה, אנחנו מאוד מודעות לפגמים שלנו. בחברה בה צו האופנה שולט וכל היום אנו מוקפות במגזינים ושלטי אופנה עם בחורות יפות, הדברים הללו הופכים לאידיאל היופי שלנו. הרבה פעמים אותם פגמים גרמו לנו להרגיש רע עם עצמנו, מבחינה נפשית ופסיכולוגית. הם גרמו לנו לבושה, חוסר חברה ואפילו דיכאון שמנע מאיתנו לעשות מה שרצינו. ניתוחים פלסטיים שינו את המצב, אם סבלנו מאף סולד שהרגשנו שמכער לנו את הפנים, אנחנו יכולות לגשת למנתח פלסטי ולעשות ניתוח אף. אחרי הניתוח אנחנו קמות לחיים חדשים עם פנים חדשות ותקוות חדשות. מצב הרוח שלנו מתרומם, הרבה פעמים אנחנו מרגישות שאנחנו יכולות לכבוש את העולם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה