יום שלישי, 26 ביולי 2011

דיכאון מחלת המאה


דיכאון כולנו סובלים מזה, באיזשהו שלב בחיים, אם זה בילדות או בגיל מבוגר יותר. דיכאון היא מחלה שאם לא מטפלים בה בזמן יכולה להתגבר, לשבש לנו את החיים והבריאות. דיכאון היא מחלה שקשורה לנפש כיום היא נפוצה מאוד, במיוחד בחיים העמוסים והלחוצים שלנו. הרבה מחקרים חדשים מגלים קשר ישיר בין דיכאון למחלות קשות שיכולות להוביל לקריסה מערכתית בגוף.

דיכאון אצל מבוגרים

העולם של המבוגרים היום הוא עולם מאוד לחוץ, המרדף התמידי אחרי הכסף וההצלחה גורם לנו לרוב לשחיקה. השחיקה מתבטאת לרוב בסימנים של עייפות, מה שמוביל לחוסר שביעות רצון מהחיים ודיכאון. בחיים המודרניים אנחנו כמו מכונות, שעובדות לא הפסקה, בלי לראות את אור היום לרוב אנחנו יוצאים בחושך לעבודה וחוזרים בשעות החושך הביתה, רק כדי לראות את הילדים כבר במיטה ישנים. אין לנו זמן לקחת חופש ואם אנחנו לוקחים לרוב אנחנו משתמשים בו כדי להשלים שעות שינה. אם לא מטפלים במחלת הדיכאון, המחלה מתדרדרת בהתחלה היא משפיעה עלינו נפשית, אנחנו עייפים אין לנו חשק לצאת ולבלות, אנחנו שוקעים לרחמים עצמיים. דבר שלרוב גורם לנו להזניח את הפעילות הגופנית, מה שמעודד התפתחות של מחלות. מרוב עבודה ולחץ אנחנו מוותרים בדיקות תקופתיות וכך מאפשרים למחלות שונות להתפתח בשקט ובזהירות, מחלות קשות כמו:סרטן, לחץ דם, מחלות לב, סכרת, השמנת יתר ועוד. הרבה פעמים אנחנו מוותרים על טיפולים שמעוררים בנו כאב גדול כמו טיפולי שיניים, מה שיכול להוביל בסופו של דבר לשתלים דנטלים. הסובלים מדיכאון צריכים לגשת לרופא המשפחה, לעבור בדיקות דם, בדרך כלל מחסור בוויטמין D, מראה על דיכאון. רופאי המשפחה יכולים לתת תרופות שמונעות דיכאון, לרוב הרופאים נמנעים מתרופות וממליצים על חופש ופעילות גופנית, דבר שמגביר יצירת אנדורפינים, מה שמעורר את השמחה ומונע דיכאון.

דיכאון אצל ילדים

הכשרת מטפלים לילדים, הרבה פעמים מתמקדת במחלת הדיכאון שהופכת להיות נפוצה מאודה אצל הילדים,העולם של הילדים היום לא פחות לחוץ מעולם המבוגרים. הלימודים היום מאוד מלחיצים, המורים מעודדים את הלחץ והמרדף לציונים גבוהים. דבר שמשאיר הרבה ילדים מאחור, בעיקר אלה שסובלים מהפרעות למידה כמו: דיסלקציה, הפרעת קשב וריכוז ועוד. בלי תשומת לב המחנכת, שמלמדת בכיתה ממוצעת של ארבעים ילדים, הילדים האלו עלולים למצוא את עצמם, מחוץ למערכת הבית ספרית, לרוב בגלל חוסר הסובלנות והטיפול של המערכת. מה שלרוב גורם לאותם ילדים להיכנס לבעיות נפשיות ודיכאון, ההורים של אותם ילדים עובדים בדרך כלל שעות ארוכות ונמצאים רוב השעות מחוץ לבית כך שאין מי שישגיח אליהם וידע מה עובר עליהם. חוץ מהמרדף לציונים הילדים סובלים מדימויים שלילים של הגוף מה שמוביל הרבה פעמים למחלות נפשיות כמו דיכאון, דיכאון שמתגבר ומתפתח למחלות קשות יותר כמו בולימיה ואנורקסיה, דבר שיכול להוביל לחוסר תפקוד בגוף וגרוע מזה מוות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה