יום שישי, 26 באוגוסט 2011

שנת לילה טובה וארוכה היא חיונית לשמירה על בריאותנו. לא בכדי חיילים בצבא נהנים משינה של שש וחצי שעות בלילה ולא פחות מכך. גם הרופאים בצה"ל הבינו כבר ממזמן שהשינה היא חיונית ושאי אפשר לוותר עליה או לקצר אותה. מי שישן כמו שצריך בלילה יהיה תמיד מרוכז יותר, חד יותר וקשוב יותר במהלך היום.

שנת לילה טובה משפיעה אפילו על הזכרון במהלך היום. כך שאם יש לכם ראיון עבודה או דיון חשוב בבוקר כדאי בהחלט לישון טוב בלילה כדי להיות מרוכזים יותר ועירניים. שינה משפיעה לא רק על רמת הקשב והריכוז אלא גם על בריאות הגוף שלנו. מחסור בשינה יכול בין היתר לגרום לעלייה בלחץ הדם, דבר מסוכן בהחלט.

כאשר אנשים אינם ישנם בלילה הם ממהרים להכנס אל תוך בתי קפה ולשתות כוס קפה שתשאיר אותם עירנית יותר. הקפאין בקפה אולי עוזר להם אך כדאי לא להגיע למצב בו אי אפשר לתפקד ללא קפה לאחר שעות שינה מועטות בלבד. חוסר בשינה יכול לגרום גם לפגיעה במערכת התנועה של הגוף: השלד והשרירים.

אילו עוד איברים פנימיים נפגעים בעקבות איכות שינה נמוכה או בעקבות שעות שינה מעטות? באופן לא מפתיע כמעט כל המערכות בגוף נפגעות מכך מאוד והשינה חיונית לכל האיברים. בעיות בלב, מערכת העיכול שלנו, הריאות, כלי הדם, הבלוטות השונות, מערכת ההפרשה ומערכות רבות נוספות בגוף נפגעות מחוסר בשינה.

מחסור בשינה: פגיעה ישירה בבריאות


ישנם רופאים אשר טוענים כי מעבר לפגיעה באיברים החיוניים מחסור בשינה יכול לגרום למחלות מסוכנות מאוד ולא נעימות כמו מחלת הנפילה, הלא היא אפילפסיה. גם מיגרנה וכאבי ראש תכופים עלולים להתפתח עקב מחסור בשינה. כך שאם אתם לא ישנים טוב בלילה ולא מקפידים על שינה מסודרת כדאי לשנות זאת.

לעתים הסיבה לחוסר שינה הוא אורח חיים לא אחראי אך לעתים ישנן בעיות בריאות שונות אשר משפיעות על איכות השינה. אם אתם נוחרים או שאתם לא ישנים היטב בלילה אתם יכולים לגשת אל רופא שיפנה אתכם למעבדת שינה. שם ינסו להבין מה הבעיה וייעזרו לכם לשפר את בריאותכם ואת איכות השינה שלכם.

בריאות ושינה: כיצד מחסור בשינה עלול לסכן חיים


בזמן שהאדרנלין זורם בגופנו בדרך כלל אנחנו נוטים להשאר עירניים. עם זאת, ישנם מקרים בהם אנחנו יושבים או נחים ולא זורם אדרנלין בדמנו. אם לא ישנו טוב בלילה סביר להניח שנהיה מנומנמים. הסכנה הגדולה שאנחנו בדרך כלל יושבים בתוך האוטו ואם יש מחסור בשעות שינה עולה הסיכוי לתאונת דרכים.

ישנם טיפים שונים שיעזרו לכם לשמור על חייכם ולהמנע מתאונה קטלנית. אתם יכולים לשמוע בתוך הרכב מוסיקה לאירועים בווליום חזק. אתם יכולים לעצור להתרענן בתחנות דלק שונות או בתי קפה באזור ולשתות קפה או משקה מרענן אחר. עם זאת, הדרך הטובה ביותר להשאר ערניים בזמן הנהיגה ברכב היא לישון לילה קודם שינה טובה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה