יום שבת, 3 בספטמבר 2011

זן אימון לחיים הטובים

אימון זן, מהווה בעצם אימון מדיטציה, בצורה שונה, על ידי התרכזות בפעילות שהיא כביכול מונוטונית, כמו שטיפת כלים, בחיי היום יום. ההתרכזות בפעילות, מעניקה לנו הזדמנות, להגיע לזן ובעצם לעבור סוג של הרפיה ורוגע, שמובילים בסופו של דבר להנאה ומרץ, אפילו משטיפת כלים.

מהו אימון זן ?


הזן בא בעצם להדגיש את החוויה האמיתית של החיים ודרכה את החוכמה הבסיסית ביותר של האדם. כדי להגיע לתהליך של זן, אנחנו מתחילים את היום במדיטציה, אשר שונה במקצת משאר המדיטציות שאנחנו מכירים. במדיטציה לשם הנעת הזן אנחנו שוכבים ולא יושבים, כשאנחנו עוצמים את העיניים, לשם הרגעה והרפיה מוחלטת של הגוף. המדיטציה מתחילה בהתמקדות בחושים שלנו, כל חוש בנפרד, כאילו היו מסלולי טיול. נתחיל בחוש המגע, נחוש את הבגדים שעלינו, את מגע האוויר המלטף, את העור העדין שעוטף אותנו. נעבור לאט, לחוש השמיעה, נתמקד בכל הצלילים המופקים באזור, פעימות הלב שלנו, קול הנשימה שלנו ושל מי שנמצא בביתנו וקול הציפורים שמצייצות בחוץ. תשמשו בחוש הריח שלכם, על מנת להריח את הסביבה, בשלב זה אתם יכולים לקום ולצעוד אל החלון בשביל לתפוס את ריח הטל והצמחייה, הנעימים כל כך בבוקר. ככל שתתמקדו יותר בחושים, כך אימון הזן יפעל יותר טוב ותגיעו יותר מהר לרגיעה והרפיה. אחרי מסע התמקדות בחושים, תתחילו להתמקד באיברים של הגוף, כל איבר בנפרד, תתחילו בבהונות ברגליים ותעברו לאט, את כל הגוף עד שתגיעו לקצה הראש. תחשבו על אותו חלק בגוף ופשוט תרפו ממנו, אם תרגישו דגדוג קל, על דאגה זה אומר שהזן מתחיל לפעול. אם אנחנו מרגישים שאנחנו נרדמים לא נורא, כשנקום נהיה רגועים לגמרי ובעלי מרץ להתחיל כבר את היום.

זן בחיי היומיום


אנחנו יכולים להשתמש בכל פעולה מונוטונית וכביכול מעצבנת בחיי היום יום, על מנת לעבור סוג של מדיטציה ולהגיע להרגשת הרוגע וההרפיה שמאפיינת את אימון הזן. לא משנה באיזה פעילות נבחר עם זה שטיפת כלים, ניקוי חלונות או שטיפת רצפה, בכל פעולה אנחנו יכולים להכיל את המדיטציה. במהלך הפעילות המונוטונית, אנחנו צריכים להתרכז בפעולה עצמה על מנת להגיע למדיטציה והרפיה. אנחנו מתחילים להתמקד בתודעה שלנו, על ידי הפעולה שאנחנו עושים. כמו בתחילת היום, נתחיל להרגיש כל חוש בנפרד, בתחילה נרגיש את המגע של המים שנוגעים לנו בעור בזמן שטיפת הכלים, נריח את הריח הנעים של הסבון שמגיע לאפנו, נשמע את קול זרימת המים הנעימים שנשמעים כמו מפל זורם. אחרי כמה דקות, הפעילות המונוטונית והשנואה, הופכת לפעילות מהנה וכייפית, אנחנו כבר לא סובלים אלה עוברים סוג של מדיטציה, שמגבירה את ההרפיה ואפילו מעניקה לנו מרץ. אימון הזן יכול, להיעשות בכל פעולה בחיי היום יום שלנו, אן זה בזמן קניות לכבוד מתנה ליולדת , בזמן אכילה בעבודה או שתייה. הזן מעניק לנו אפשרות, להכניס את ההרפיה והרוגע בכל פעולה שאנחנו עושים בחיים, מה שאנחנו צריכים זה רק לעצום את העיניים ולהתחיל במסע טיולים, סביב החושים בגוף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה