יום רביעי, 28 בספטמבר 2011

בריאות לכל המשפחה – אחריות אישית של כולם

בריאות לכל המשפחה אינה רק סיסמה ואינה משאת נפש. היא אתגר. היא ציווי. היא חובה. היא אמורה להיות שגרת חיים. לבריאות יש היבטים ומרכיבים שונים, אשר שמירה קפדנית על כל אחד מהם חשובה כשלעצמה ותורמת לבריאות תקינה ואיתנה בצירוף שאר מרכיביה.

חשיבותה של תזונה מאוזנת:


איש לא יטיל ספק בחשיבות תזונה נכונה ומאוזנת, החל מהקטן בבית וכלה במבוגר זו. תזונה מאוזנת היא תלויית גיל, אבל חייבת לכלול את כל אבות המזון, בעיקר עבור תינוקות וילדים, אשר המזון הוא מאבני היסוד של בניין גופם. תזונאית מקצועית תגיד לכם, לדוגמה, שיש להרבות באכילת ירקות, ורצוי שהם יהיו בצבעים שונים: אפונה ירוקה, פלפל אדון, צהוב וירוק, דלעת כתומה ועוד. כמו כן, לא נדרשת מומחיות בתזונה כדי להמליץ על הפחתה בצריכת ממתקים, על המרת המשקאות הממותקים במים.

בריאות תקינה כרוכה בשמירה על שגרת חיים מאוזנת, שבה מקצים ומייחדים זמן למנוחה, להירגעות, לזמן איכות; בקיום אורח חיים שלא משתעבדים בו לעבודה עד כלות; באיפוק ובמתינות ולא בלחץ ובעצבים. מלת המפתח היא מידתיות.

אם אתם זקוקים לעצות ולחיזוקים (וגם לעידוד ולחיבוקים..) אתם יכולים לגלוש באינטרנט ולחפש פורום שבו תוכלו לחלוק חוויות, רשמים, מחשבות ורגשות וגם להעשיר עצמכם בניסיונם של אחרים.

בריאות לכל המשפחה – כפי ששמה מעיד עליה היא פרוייקט משפחתי, שבו נדרש כל אחד מבני המשפחה לקחת אחריות על בריאותו ולעודד את זולתו כדי לעשות זאת. ההירתמות לפרוייקט משפחתי והמאמץ המשותף עשוי ל עודד גם את מי ששמירה על בריאות מחייבת אותם להימנע ולהינזר מצריכת מזונות אשר מהווים את אויביה המושבעים של בריאות.

כוחה המרפא והמבריא של מחשבה חיובית:


בריאות מושגת כמכלול של מרכיבים שעל כל אחד מאתנו להקפיד עליהם. מאבק בכולסטרול ה"רע" - במירכאות ובלעדיהן – אימון גופני סדיר (מומלץ להתייעץ עם רופא לפני שמי מכם שמעודם לא עסקו בה או, לחלופין, עסקו בה בעצימות נמוכה מאוד, נמוכה מכדי להיות אפקטיבית, מתחילים בה בשעה טובה, גם אם מעט מאוחרת...), הקפדה על מכסה של שעות שינה מספיקות ולא פחות חשוב – רגיעה, מחשבה חיובית, אופטימיות, הימנעות מכעסים.

תרגיעו ו...תיהנו:

יש אמצעים שונים להרגיע עצמכם ובהם: טיול מהנה בחיק הטבע, האזנה למוזיקה טובה (בין השאר באמצעות רשת האינטרנט המציעה לכם מגוון בלתי נדלה של שירים להורדה). במקום שרבים בו השמחה והשקט, וברקע מוזיקה מרגיעה, אוויר צח, נשימות ארוכות ועמוקות שם גוברים הסיכויים להשיג בריאות טובה ותקינה. כל זה מוענק, אגב, חינם אין כסף, אולי משום שאין מחיר לבריאות.
לא קשה לשמור על בריאות תקינה אם מבינים כי מי שתצמח להם תועלת מכך תהיה אתם, כל המשפחה, ואם מפנימים ומטמיעים את ההרגלים הטובים שעשויים להרבות בריאות באורח החיים היומיומי. לבריאות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה