יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

אימון כושר לעיניים

עיניים הם שרירים לכל דבר ובדומה לכל השרירים בגוף, גם אותם צריך לאמן על מנת לשמור על תפקודם התקין. אימון עיניים, בעל סגולות שיועילו לבריאות העיניים לתווך הרחוק, תוך כדי שהוא יפתח את מיקוד העיניים וימנע מאיתנו את הצורך במשקפי ראייה .

תתחילו עם חימום


כמו בכל אימון כושר גופני גם את אימון העיניים צריך להתחיל בחימום קל על מנת לעורר את השרירים. תתחילו בכך שתבחרו מקום נוח לשבת בו בשביל האימון, רצוי על כסא ולא על מיטה. את האימון נעשה באמצעות כפות הידיים, כך שחשוב לשמור עליהן חמימות, על ידי שפשוף הכפות זו בזו. אחרי שכפות הידיים התחממו, תעצמו את העיניים ותניחו את הידיים בעדינות עליהן, על מנת לא ליצור לחץ. חשוב מאוד שתבצעו את התרגיל בחדר חשוך, בלי שום קרני שמש על מנת לא לגרום מאמץ לשרירי העיניים, במהלך התרגיל. תיקחו כמה נשימות ארוכות, כשכפות הידיים עדיין מונחות על העיניים ותחשבו על מחשבות רגועות, תוך כדי הרפיית השרירים במשך כמה דקות. עסו את העיניים, תתחילו בעפעפיים, כשהעיניים עצומות תעסו אותן בעדינות בתנועות מעגליות עם אצבעות הידיים. אחרי כמה דקות של עיסוי העפעפיים, קחו מגבת עם מים חמים תשענו אחורה ותניחו אותה על הפנים בעדינות למשך כמה דקות, לאחר מכן קחו מגבת הספוגה עם מים קרים ותחליפו בין המגבות. אחרי כמה דקות תורידו את המגבת ותעצמו את העיניים למשך כמה שניות, תוך כדי חזרה על הפעולה במשך שמונה פעמים. החימום יכול להיות תרגיל מעולה, בזמן שאנחנו מרגישים כאבים בעיניים, כתוצאה ממאמץ, אנחנו יכולים לערוך אותו בכל מצב אם זה בלימודי שייט או בעבודה במשרד.

המלצות לאימון מועיל לעיניים


אחרי חימום קצר של שרירי העיניים, אנחנו מתחילים באימון עצמו, עם כמה תרגילים מומלצים. גלגלו את העיניים עם כיוון השעון במשך ארבע פעמים, תעשו את הפעולה גם נגד כיוון השעון ותקפידו למצמץ עם העיניים בסיום התרגיל. תביטו על חפץ כלשהו שנמצא במרחק, במשך כמה שניות ולאחר מכן תביטו על חפץ כלשהו שנמצא קרוב אליכם במשך כמה שניות. תחזרו על הפעולה במשך ארבע פעמים, תרגיל זה מעולה במגוון מסלולי טיול , על מנת להרגיע את הגוף והנפש. תביטו על הקיר ותתחילו לצייר צורות עם העיניים, כדי להקפיד על צורות גדולות, תחזרו על הפעולה במשך חמישה פעמים. תעצמו עין אחת ותסובבו את העין השנייה במעגלים, אחרי כמה שניות תעצמו את העין השנייה ותסובבו במעגלים את העין הראשונה, את הפעולה תבצעו במשך כמה דקות. אחרי אימון מאמץ, חשוב מאוד לבצע הרפיה, שפשפו את כפות הידיים, עד שיהיו חמות, תניחו אותן בעדינות על העיניים ותעצמו אותן למשך כמה דקות כדי להרגיע אותן, חשוב מאוד להקפיד לעשות זאת במקום חשוך. אימון עיניים מומלץ, עבור כל אחד ואחד מאיתנו כאימון יומי, דבר שמבטיח לשמור על בריאות עיניים תקינה ללא עדשות מגע .

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה