יום שלישי, 4 באוקטובר 2011

אנשי עסקים וכושר גופני

חייהם של אנשי העסקים אינטנסיביים מאוד, לרוב הם עובדים כל שעות היום, בלי לקחת חופש בסופי שבוע. החיים שלהם נעים בין שלל נסיעות לחוץ לארץ, שלרוב לא כוללים בילוי באתרי נופש אלה סובבים סביב העבודה. שעות העבודה הרבות, גורמות להם ללחצים עצומים ועומס, שמונע מהם לטפל בגוף ובנפש. הרבה אנשי עסקים מזלזלים בבריאותם, ניזונים מתזונה לקויה ומתעלמים מעצות נשותיהם ורופאיהם. מחלות לב, השמנת יתר, לחץ דם גבוה, סכרת ועוד נפוצים מאוד אצל אנשי עסקים, מחלות שיכולות להימנע על ידי שמירה על תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה.

עבודה זה לא תירוץ


התירוץ הידוע להימנעות מפעילות גופנית, הוא קצב העבודה התובעני, שנפוץ מאוד אצל אנשי העסקים. אנשי עסקים רבים, נוהגים לעבוד מסביב לשעון, בשעות לא סבירות דבר שלרוב גורמים להם להחסיר שעות שינה ולהימנע מפעילות כושר גופני. שמירה על כושר גופני, מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר, בתפקוד האדם ובריאותו. אנשי עסקים, שמזניחים את בריאותם וגופם, מהר מאוד מגלים שגופם מאותת להם לשנות הרגלים, לרוב על ידי הופעת בעיות רפואיות ומחלות שונות. הרבה פעמים אנשי עסקים, נוטים לפתח הרגלי תזונה לקויים, שלרוב נובעים מאכילה במסעדות בסגנון אוכל מהיר. הזנחת הכושר הגופני והקפדה על תזונה ירודה מובילים לשלל מחלות וסיבוכים כמו: בעיות לב, מחסור בויטמינים, השמנת יתר ודיכאון. אין פלא שלצד מגוון מודעות דרושים הייטק, ניתן למצוא פרסומים רפואיים, חדרי כושר ודיאטות שונות. הרבה אנשי עסקים, לא מודעים לעובדה שהם מסכנים את בריאותם, עד שזה מאוחר מידי. הרי בסופו של דבר, הבריאות היא זו שמאפשרת לנו לתפקד באופן מלא ויעיל במהלך היום, במיוחד עם מדובר בעבודה תובענית, שדורשת מאיתנו לעבוד יותר משתיים עשרה שעות ביממה.

דרכים לשלב עבודה עם כושר


ישנם שלל דרכים בהם ניתן לשלב פעילות גופנית, עם עבודה תובענית במיוחד. תחליפו את הרכב או האוטובוס בהליכה מהירה או נסיעה לאופניים, כך תוכלו לשמור על הסביבה ובנוסף לכך תקפידו על פעילות גופנית מעולה, שחוסכת לכם את הצורך ללכת לחדר כושר. אם אין לכם זמן, תבחרו פעילויות גופניות אינטנסיביות, שמתבצעות בזמן קצר, אך עדיין יעילות. חשוב מאוד להקפיד על ביצוע פעילות הגופנית גם אם אתם בחוץ לארץ. תבחרו מלון, עם חדר כושר כך שגם עם אתם שוהים לרגל עסקים בחוץ לארץ, לא תצטרכו לפסוח על פעילות גופנית תקינה. תשתדלו להקפיד על תזונה תקינה, לכל אורך התהליך. תזונה לקויה, היא אחד הגורמים להשמנה, מחלות לב ומחסור בויטמינים. תזונה תקינה, תשפר את בריאותכם ותעניק לכם כוח להמשיך בסדר יום העמוס שלכם. אין שום סיבה אמיתית שמונעת מאנשי עסקים לשלב עבודה עם פעילות גופנית, כל מה שדרוש זה קצת רצון וחשיבה יצירתית, המאפיינת כמעט כל איש עסקים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה