יום שני, 17 באוקטובר 2011

איך נלחמים בכולסטרול גבוה ותורשתי ?

אין ספק שכולסטרול גבוה הינו אחד הסיבות לתחלואים רבים בעיקר בקרב גברים, אך גם בקרב נשים. המלחמה בכולסטרול גבוה הינה מאבק קשה וממושך אך בסופו של דבר תזונה בריאה יכולה לסייע לנו להפחית את רמת הכולסטרול בצורה דרסטית. סוגיות בריאות רבות קשורות באופן ישיר להרגלי התזונה שלנו ולכן על מנת להגיע למצב בריאות מיטבי עלינו לרכוש הרגלי תזונה נכונים. אין ספק שכולסטרול גבוה מסכן גברים ונשים רבים בעידן המודרני, והוא בעיקר תוצאה של אורח חיים בלתי מאוזן.

החיים בעידן המודרני הינם מהירים ותובעניים מאוד ולאנשים רבים אין פנאי מספיק על מנת לשמור על בריאות תקינה באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית. התשובה הנפוצה ביותר של אנשים רבים הנשאלים על אורח חייהם והעובדה שאינם מקדישים מספיק זמן לפעילות גופנית ותזונה נכונה היא שאין להם מספיק פנאי. כיוון שאנשים רבים מנהלים קריירות תובעניות ומגדלים ילדים ומנהלים משפחות, הזמן הממוצע העומד לרשותם אכן קצר מאוד. אין ספק שיש יסוד לטענה שהקצב התובעני של החיים המודרניים אכן גורם משמעותי לתחלואים שונים.

בריאות ללא תירוצים


למרות הטענות המוצדקות של גברים ונשים רבים, ניתן לשמור על בריאות תקינה גם ללא פנאי רב בשגרת היום. הרגלי אכילה בריאים תלויים קודם כל במשמעת עצמית גבוהה ולא בזמן פנוי. על מנת לנהל תזונה בריאה אשר תשפר את חיינו צריך להסתגל לצרוך מזון בריא ובעיקר לא להתפתות למיני מזונות עתירי כולסטרול כמו המבורגר, שווארמה, פלאפל הזמינים במהלך יום העבודה שלנו. המפתח לתזונה בריאה הוא קודם כל משמעת עצמית. חשוב מאוד לצייד את הבית במיני מזונות בריאות בעלי ערך תזונתי גבוה ולקחת לעבודה אוכל בריאות במידה והאופציות הקיימות אינן מספקות.

גם בתחומי הפעילות הגופנית ניתן לשפר אלמנטים רבים. במקום להשתמש ברכב לכל מטרה, ניתן ללכת מרחקים קצרים וכך ליהנות גם מחסכון בדלק ועל הדרך לשמור על הסביבה. אם אתם עובדים בבניין משרדים תוכלו לזנוח את השימוש במעלית וליהנות מפעילות גופנית מלאת בריאות כשתעלו במדרגות באופן יומיומי. במקום להזמין ארוחת צהריים באמצעות משלוחים, תוכלו ללכת בעצמכם למסעדה או הקפיטריה וכך להרוויח פעילות גופנית נוספת לפני ארוחת צהריים.

להוריד את רמת הכולסטרול


במידה ואתם יודעים שכולסטרול גבוה הינו תורשה משפחתית, תוכלו להקדים תרופה למכה ולהקפיד על דיאטת בריאות יומיומית. ניהול אורח חיים בריא כתרופה מונעת לכולסטרול גבוה יעילה מאוד ולכן מומלץ להילחם בבעיות עוד לפני שהם מתעוררות.

גם אם אין במשפחתכם כל עדות לכולסטרול גבוה, מוטב שתקפידו על תזונה בריאה ומאכלים דלי שומן. צריכת פירות וירקות באופן שוטף תסייע לכם להרחיק את המזון עתיר השומן מהתפריט שלכם ותסייע לכם לשמור על בריאות תקינה. מומלץ להקנות את ההרגלים הבריאים גם לשאר בני המשפחה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה