יום שלישי, 25 באוקטובר 2011

טעויות נפוצות בצחצוח שיניים

החיוך הוא אחד ההיבטים החשובים ביצירת התקשורת עם הסביבה שלנו, אנשים שנוטים לחייך נחשבים לנעימים וחביבים, לעומת אלה שלא מחייכים שנחשבים לסנובים ודיכאוניים. מראה השיניים, מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר בחיוך שלנו. חיוך יפה ובריא, דורש שיניים לבנות וחסרות פגמים. על מנת לשמור על מראה השיניים חשוב שנקפיד על צחצוח תקין של השיניים, מבחינת צורת הצחצוח ובחירת מברשת השיניים.

טעויות בבחירת מברשת השיניים


תהליך הבחירה הוא חלק מאוד חשוב במהלך החיים שלנו, לא משנה אם מדובר בבחירת תחום לימודי תקשורת או בבחירת סוג מברשת השיניים שלנו אנחנו חייבים לבצע אותו באופן שקול תוך תחקיר ובחינה של כל הפרטים שקשורים בנושא, על מנת למנוע בעיות עתידיות שעלולות לצוץ בגלל בחירה שגויה. בבואנו לבחור מברשת שיניים חשוב שנתאים אותה למימדים של הפה שלנו, מבחינת גודל המברשת ונוחות הצחצוח. אם הפה שלנו קטן יחסית אז רצוי שנקנה גם מברשת קטנה, כדי להקל על צחצוח השיניים שלנו ולגרום לנו לנוחות מרבית. ישנם שלל סוגים של סיבי מברשות שיניים שבדרך כלל מובדלים בגודל, קושי וזווית. הצורה של הסיבים לא ממש משפיע על צחצוח השיניים, מה שכן משפיע זה קושי הסיב, של מברשת השיניים. כדאי להימנע מקניית מברשת שיניים עם סיבים קשים מידיי, משום שהם גורמים לפציעה בחניכיים ודימום. מספיק שנקנה מברשת שיניים שהסיבים שלה יהיו מספיק עמידים, על מנת לסלק את רובד החיידקים.

טעויות באופן צחצוח השיניים


הטעות הגדולה ביותר באופן צחצוח השיניים, היא חוסר צחצוח שיניים . חוסר צחצוח שיניים מוביל להיווצרות רובד חיידקים שמוביל להיווצרות חורים בשיניים ודלקת חניכיים. חשוב להקפיד על צחצוח שיניים בתדירות של מינימום שלוש פעמים ביום, במהלך שלוש דקות לכל צחצוח. יש להקפיד על צחצוח של כל חלקי הפה, גם אם אתם לא אוהבים לצחצח שיניים. אסור לצחצח יותר משלוש פעמים ביום את השיניים, מהסיבה שצחצוח יתר עלול להוביל לרגישות בשורש השן ושחיקה של האימייל. כשאתם מצחצחים שיניים כדאי להקפיד על הצורה בא תעשו זאת, לא כדאי שסתם תערכו מסלול טיולים בין כל חלקי השיניים. רצוי שתבצעו את הצחצוח בזווית של ארבעים וחמש מעלות, בתנועות קצרות תוך כדי צחצוח כל חלקי השן: חלקים חיצוניים, חלקים פנימיים והלשון. תקפידו לשטוף היטב את מברשת השיניים לאחר הצחצוח, אי הקפדה על שטיפת מברשת השיניים יכול לגרום לצבירת חיידקים ובסופו של דבר כשתחזרו לשטוף עם המברשת המטונפת החיידקים יחזרו לשיניים והצחצוח יאבד מיעילותו. מברשת לחה, מהווה כר פורה לגידול חיידקים, תשמרו על המברשת יבשה ומכוסה על מנת למנוע מהמצב להתדרדר. ברגע שהמברשת מאבדת מחיוניותה חשוב לקנות מברשת שיניים חדשה, כדי שנוכל להמשיך לצחצח ביעילות את השיניים. קניית מברשת מתאימה וצחצוח נכון של השיניים מונע היווצרות רובד חיידקים בשיניים ומחלות חניכיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה