יום רביעי, 30 בנובמבר 2011

דיאטת פחמימות

ניתן למצוא היום בשוק עשרות דיאטות המבטיחות לנו ירידה מהירה במשקל, אם חוסר סיכונים. דיאטות שבאות בצורה של כדורים ותרופות, דיאטות מיצים למיניהן, דיאטות אשר מחסירות או מורידות בכמות המרכיבים והקלוריות בתזונה שלנו כמו: שומן או פחמימות, במקרה שלנו ועוד שלל דיאטות. רובנו התנסינו במגוון דיאטות במהלך החיים, מוכרות יותר או פחות, דיאטות שהפכו את רובנו לביקורתיים וזהירים בבחירת הדיאטה הבאה שלנו, במיוחד אם מדובר בדיאטה אשר מבטיחה לנו ירידה מהירה במשקל.

יתרונות וחסרונות הדיאטה


דיאטת הפחמימות או בשמה המקורי דיאטת סאות' ביץ, כוללת בתוכה שלל יתרונות וחסרונות אותם אתם צריכים לערוך בדק בית מעמיק ואובייקטיבי עם עצמכם, על מנת להחליט אם הדיאטה מתאימה לכם מבחינת אורך החיים, כמות המשקל אותה אתם מעוניינים לרדת ועוד. נתחיל בחסרונות של דיאטת הפחמימות הכוללים לרוב מחסור בכמות הפחמימות הדרושה לגוף, דבר שיכול לסכן את התפקוד התקין של האדם. בנוסף לכך חשוב להבין שאומנם תרדו במשקל באופן מהיר ומשמעותי במהלך השבועות הראשונים, אך הירידה תתאפיין רק בנוזלים ולא בשומנים. אלו שני חסרונות שחייבים לקחת אותם בחשבון. מצד שני היתרונות של דיאטת הפחמימות מתבטאים בכך שתרגישו תחושה של שובע לאורך כל היום, משום שתצרכו בדיאטה הרבה חלבונים הידועים בתרומתם לשובע האדם. בנוסף לכך תרדו באופן משמעותי במשקל בגלל הורדת הכמות של הפחמימות. כאמור דיאטת הפחמימות מכילה שלל חסרונות ויתרונות כמו כל דיאטה על מנת להחליט אם הדיאטה מתאימה לכם כדאי שתתייעצו אם דיאטנית בנושא.

למה בכל זאת לבחור בדיאטה?


דיאטת הפחמימות הומצאה על ידי הקרדיולוג דוקטור אגטסטון ארתור מארצות הברית. שיטת הדיאטה עובדת במטרה לצמצם את היווצרות האינסולין בגוף, בכך שאנחנו מורידים משמעותית את כמות הפחמימות מהתפריט השבועי שלנו. הורדת כמות היווצרות האינסולין וצריכת הפחמימות, תעזור לנו לצמצם את צבירת השומן על ידי הגוף. ואכן אם נערוך תחקיר לגבי דיאטת הפחמימות ברשת נוכל למצוא כי לעומת דיאטות אחרות כמות הורדת המשקל גבוהה יותר מדיאטות אחרות. בנוסף לכך לעומת דיאטות אחרות, בהן מורידים משמעותית את כמות הפחמימות, בדיאטת הפחמימות אומנם מורידים בכמותם אך סוג הפחמימות הניתנים בתפריט מהווים מקור משביע ומספק עבור אוהבי הפחמימות שבינינו. בנוסף לכך חשוב לדעת כי כמות שומנים והחלבונים אותם תצרכו במהלך הדיאטה מהווה כמות מומלצת מבחינת המומחים והדיאטנים, למרות שהכמות גדולה מהרגיל. מבדיקות שנעשו נמצא כי הדיאטה מסייעת לנו לשפר את יחס השומנים והכולסטרול בדם, דבר המהווה יתרון משמעותי לאלו שסובלים מבעיות לב. בסופו של דבר הבחירה בדיאטה הנכונה צריכה לבוא אחרי מחקר מעמיק בדיוק כמו שאתם הולכים לבחור תואר אקדמי בלימודי חשבונאות או מכונת כביסה חדשה לבית. במיוחד בגלל שהדיאטה משפיעה על אורך החיים שלנו והמצב הבריאותי שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה