יום שישי, 4 בנובמבר 2011

הצבת מטרות בדרך להרזיה בטוחה


אחרי החגים כולנו מגיעים למצב של עודף משקל אותו אנחנו מרגישים צורך עצום להוריד במיוחד לפני בו הקיץ. הרבה פעמים אנחנו פונים לדיאטות בזק שונות, על מנת להוריד את המשקל באופן מיידי במהלך כמה שבועות. הרבה פעמים תוך כדי מניעה ועינויי הגוף, דבר שמוביל לשבירת הדיאטה והשמנה.

מטרות אמיתיות מובילות לירידה נכונה

אין קיצורי דרך בחיים ואם יש הם לרוב גובים מאיתנו מחיר כפול במיוחד כשמדובר בדיאטה. הטעות הכי גדולה שלנו במהלך הדרך למשקל החלומי היא התכנון וקביעת המטרות. כמו שאנחנו משקיעים שנים בטיפוח הידע המקצועי שלנו לפני שאנחנו ניגשים להתקבל לשלל משרות הייטק אשר קיימות בשוק, מתוך המטרה להתקבל למשרה החלומית שלנו, כך גם אנחנו צריכים להשקיע בתהליך ירידת המשקל שלנו. הרי אנחנו לא נעשים מתכנתים ביום אחד, אלה אנחנו צריכים ללמוד ולהשקיע שנים בתרגול הנושא. אם כך הדרך הנכונה להשגת המשקל הרצוי, היא באמצעות תכנון נכון והצבת מטרות אמיתיות, כאלה שבאמת נוכל לעמוד בהם ולא יהיו רק רעיון יפה או לוח זמנים צבעוני שתלוי לנו על המקרר במטרה שאולי מחר נרגיש מספיק מוטיבציה בשביל לבצע אותו. אם נציב לעצמנו מטרות כמו להפסיק לאכול פחמימות או דברים מתוקים, רוב הסיכויים שלא נעמוד בכך. כמו שרוב הסיכויים שלא נעמוד במטרה של הליכה לחדר כושר במסגרת יומית. אנחנו לא יכולים לשנות את מהלך החיים שלנו במטה של קסם, זה צריך להיות שינוי הדרגתי כדי שנוכל להתרגל אליו וליישם אותו בשלבים. המטרות האמיתיות שלנו צריכות להיות שאנחנו מעוניינים להוריד במשקל, להגיע לגזרה חטובה ולהתחיל אורח חיים בריא יותר על ידי תזונה נכונה ופעילות גופנית, כזו שנוכל באמת לעמוד בה.

מוטיבציה – המפתח להורדה במשקל

מוטיבציה, היא אחת הבעיות הכי גדולות ממנה אנחנו סובלים במהלך שלבי ההרזיה. המוטיבציה היא הרבה פעמים הכוח המניע אותנו להתחיל את ההרזיה והיא גם הכוח שמשאיר אותנו בתהליך ההרזיה. ברגע שקבענו את המטרות שלנו בתהליך ההרזיה ואת הדרך בא נלך המוטיבציה היא הדבר היחיד שמדרבן אותנו לכל אורך הדרך והיא בעיקר מגיעה מאיתנו. ברגע שאנחנו מציבים לעצמנו מטרות אמיתיות כמו שמירה על אורח חיים בריא על ידי תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית יש לנו איזשהו סדר, כזה שלא באמת מגביל אותנו או מונע מאיתנו דברים כמו למשל מתוקים. במקום המתוקים הרגילים שכוללים חטיפים ועוד שלל דברים לא בריאים אנחנו פשוט מחליפים אותם בסלסלתפירות חתוכים, הם הרבה פעמים יותר טעימים, מעניקים לנו ויטמינים והרגשה טובה, מה שמגביר לנו את המוטיבציה, במיוחד כשאנחנו עולים על המשקל ורואים את הירידה. דבר נוסף שיגביר לנו את המוטיבציה הם שלל המחמאות שנזכה מצד המכרים והקרובים שלנו, כשיראו כמה רזינו ויזמינו אותנו לשופינג כדי לחגוג את הגזרה החדשה. ברגע שאנחנו קובעים מטרות אמיתיות, כאלה שנוכל לעמוד בהם בלי לחנוק את עצמנו הגוף שלנו יתרגל למצב ונהנה מתהליך ההרזיה ושינוי אורח החיים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה