יום רביעי, 14 בדצמבר 2011

השמנה כתוצאה מעבודה

השמנה מהווה את אחת מהמחלות הכי מסוכנות של המאה העשרים בעולם המערבי, על פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות. ההשמנה נובעת בעיקר בגלל חוסר בפעילות גופנית ותזונה לקויה הנובעות משעות מרובות בעבודה ולחצים אדירים שמעודדים את הרעב שלו וגורמים לנו להשמין.

סכנות ההשמנה בעבודה


תופעת ההשמנה הנובעת כתוצאה מעבודה ידועה והוכחה כנכונה על ידי שלל מחקרים שנערכו בנושא, במגוון מכוני מחקר העוסקים בהשמנה והתנהגות האדם בחיים המודרניים. לא משנה אם אתם עובדים במשרד רואי חשבון או בחנות למכירת שידה לתינוק, יש לכם את אותו סיכוי להשמין בגלל שלל סיבות. האנשים כיום מבלים את רוב שעות היום בעבודה, על פי המחקרים בזמן הזה אנחנו גם צורכים את רוב המזון שלנו באותו היום. מזון שבדרך כלל כולל הרבה אוכל מהיר, מתוקים, חטיפים ושתייה ממותקת. מזון שרובו משומר, מלא בשומנים לא בריאים, סוכרים, מלחים ומבחר עצום של רעלים המצטברים בגופנו בגלל שאנחנו פשוט לא מסוגלים לעכל או להיפטר מהם. בנוסף לכך על פי המחקרים תחושת הרעב שלנו גוברת יותר במהלך העבודה, בגלל העייפות המצטברים שנובעת מחוסר שינה והשעות הרבות בה אנחנו מבלים בעבודה. הלחץ העצום שנובע מיעדים מוגזמים, מנהלים שיושבים לנו על הוריד או עובדים שלא מתפקדים. כל אלו גורמים לנו למצב נפשי ירוד ודיכאון המגבירים לנו את תחושת הרעב, כך שבלי לשים לב אנחנו נוטים לנשנש בלי הפסקה במהלך העבודה.

טיפים למניעת ההשמנה בעבודה


השמנה בעבודה היא עובדה קיימת, למעשה אפילו סטודנטים ללימודי מנהל עסקים, מקבלים שיעורים על תזונה נכונה כדי למנוע את הצרה העתידית. משום שהם נחשבים לבעלי הפוטנציאל הכי גבוה לסבול בעתיד מהשמנת יתר כתוצאה מעבודה, בגלל השעות המרובות בהם הם מקדישים בעבודה, שכוללות גם סופי שבוע. כמובן ישנו גם העומס והלחץ הנובעים מהיעדים שהם חייבים לעמוד בהם, על מנת לשמור על מקומם בעולם התחרותי של היום. קיימים שלל דרכים המאפשרים לנו למנוע את עליית המשקל הכוללים: תקפידו לאכול ארוחת בוקר, הרבה פעמים אנחנו מוותרים על ארוחת הבוקר ונתקפים ברעב במהלך שעות העבודה שגורם לנו לאכול הרבה יותר. תשתו הרבה מים, מים גורמים לנו להרגשת שובע ותורמים לפעולת העיכול. חשוב מאוד שתיקחו אתכם אוכל מוכן לעבודה, כל הנשנושים והאוכל המוכן של מקדונלס גורמים לכם להשמין ויותר גרוע מזה גם לחלות בגלל תזונה לקויה. לכן מאוד חשוב להקפיד על תזונה נכונה, תפנו לדיאטנית שתבנה לכם תפריט המותאם לשעות העבודה שלכם. לרוב הדיאטנית גם תעזור לכם בתכנון נכון של זמני האכילה, דבר שמהווה את אחד הגורמים העיקריים להשמנה במהלך העבודה, מהסיבה שאנחנו פשוט לא מפסיקים לאכול ולנשנש. אם תקפידו לשמור על הטיפים הללו, סביר להניח שתשמרו על המשקל ואפילו תרזו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה