יום חמישי, 19 בינואר 2012

בריאות בחו"ל

כפי שכל אמא טובה תוכל לומר לילדיה לפני שהם טסים לחו"ל מסיבה כזו או אחרת – לא יוצאים מגבולות הארץ בלי ביטוח נסיעות לחו"ל! העלויות שעלולים לגבות מכם במדינות רבות בעולם במידה וחס וחלילה אתם זקוקים לטיפול רפואי כלשהו, עלולות להגיע במהירות הבזק לאלפי ועשרות אלפי דולרים, וחבל להיכנס לחובות ענק רק מכיוון שלא רכשתם ביטוח מבעוד מועד.

קיימים כיום סוגים רבים ושונים של ביטוח נסיעות לחו"ל. על מנת שתוכלו להיות שקטים, סמוכים ובטוחים כי אתם מכוסים מפני כל צרה שלא תבוא, מומלץ שתרכשו לפחות ביטוח נסיעות בסיסי כזה או אחר, אשר יכסה את ההוצאות הרפואיות שלכם במקרים של פציעות "שגרתיות" אשר יכולות לקרות לכל אחד ובכל מקום.

פוליסה סטנדרטית, ביטוח לספורט אתגרי, הטסה, המשך טיפול בארץ ועוד


באופן כללי, ניתן לומר כי הפוליסה הסטנדרטית של ביטוח נסיעות לחו"ל שמציעות מרבית חברות הביטוח בארץ היא טובה ומספקת במרבית המקרים. עם זאת, חשוב לבדוק כמה סעיפים מסוימים בפוליסה, ולנסות ולוודא האם הכיסוי המוצע בהם אכן מספיק עבורכם.

סעיף שחשוב לבחון אותו מקרוב הוא היקף הכיסוי עבור ימי אשפוז בחו"ל. פוליסות מסוימות מציעות כיסוי נמוך יחסית עבור יום אשפוז (הכל יחסי למדינה אליה אתם טסים כמובן...), כאשר אפילו אלף או אלפיים דולר ביום עלולים להיות סכום נמוך מדי. עבור מי שטס לארצות הברית למשל, יום אשפוז צפוי לעלות לכם כחמשת אלפים דולר פלוס מינוס, כך שכדאי אפילו לשלם מעט יותר עבור כל יום של ביטוח, אך לקבל כיסוי מקיף יותר אשר יספק את צרכיכם במידת הצורך.

סעיף נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא הטסה לארץ במקרה של מצב חירום רפואי (ההטסה לארץ כלולה במרבית הפוליסות, אך חשוב לוודא), כמו גם המשך טיפול בארץ. שימו לב – במידה ונפצעתם או חליתם בחו"ל ואתם מוטסים לארץ, המשך הטיפול בארץ אינו ברור מאליו (כמו במקרה בו נפצעתם או חליתם בארץ, אז ביטוח הבריאות הכללי ייכנס לפעולה..) ויכול לעלות הרבה מאוד כסף. וודאו כי בפוליסה שאתם רוכשים קיים כיסוי לא רק להטסה, אלא גם להמשך טיפול בארץ.

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל הכוללת ספורט אתגרי היא משהו שצריך לחשוב עליו, במידה ואתם מתכוונים לגלוש בשלג או בים, להתנסות בפעילויות אתגריות כאלו ואחרות ועוד. על פי רוב מדובר במדינות כמו ניו זילנד, האלפים באירופה וכד', אך כדאי לחשוב טוב האם קיים סיכוי שתרצו להשתתף בפעילות אתגרית כזו או אחרת במקום אליו אתם טסים. במידה וכן, נדרש כמובן ביטוח מיוחד.

לסיכום, גם אם אנחנו רוצים לחסוך כסף במקומות מסויימים ואף מצאנו דילים זולים לחו"ל, חשוב מאוד לדאוג לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לפני הטיסה, אך לא פחות חשוב לעבור על הפוליסה עצמה, ולוודא כי אתם אכן מכיסם כיסוי מספק עבור כל צרה שלא תבוא, ולא לנסות לחסוך במקרים בהם הבריאות שלנו מעורבת.

שתהיה נסיעה נעימה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה