יום שבת, 4 בפברואר 2012

רפואה קבלית

עקרונות הרפואה הקבלית עוברים מדור לדור כמו תורה שבעל פה עוד מימי אברהם אבינו. הרפואה הקבלית עתיקה וגילה אלפי שנים. ברפואה קבלית ניתן למצוא ידע נסתר ועתיק יומין בכל הנוגע לטיפול בגוף ונפש האדם. לפי הרפואה הקבלית הנשמה של בני האדם מורכבת מחמישה רבדים. הרבדים מאופיינים בביטוי נר"ן ח"י שהם ראשי התיבות של נפש, רוח, נשמה, חיה, יחידה. לימודי פסיכולוגיה מקנים ידע על רובד הנפש. נפש היא האנרגיה הבסיסית של הגוף. הנפש אחראית על כוח ההישרדות של בני האדם הכוללים את היצר וכוחות הנפש. האדם, או בשמו התנ"כי נזר הבריאה מורכב מגוף פיסי ומנשמה. יש הקבלה בין תורת הקבלה והספירות. כמו שעץ החיים בנוי מעשר ספירות כך גם מורכב האדם. לאדם יש עשר ספירות שהם מרכזי האנרגיה של האדם. רוח היא האנרגיה הזורמת בלב, בחזה ובריאות. נשמה זורמת במוח ואחראית על תפקודו המנטלי של האדם. חיה היא האנרגיה הזורמת סביב גופו של האדם או במילה מקבילה היא ההילה של האדם ואילו היחידה היא האנרגיה מעלינו. אנשים רבים במהלך חיפוש לימודים בתחום רפואה משלימה נתקלים בתחום הרפואה הקבלית ומופתעים לגלות כי רפואה משלימה היא לא רק רפואה סינית וכי לרפואה הקבלית מקור עתיק יומין לא פחות. כך, נעשה חיבור מחדש למקורות היהודיים והחכמה ממשיכה לעבוד מדור לדור ונפוצה יותר.

יתרון הרפואה הקבלית


בזמן טיפול משלים משתמש לרוב המטפל באנרגיה שמקורה באנרגית גופו. מרפא ברפואה קבלית מתחבר לאנרגיה האלוהית שהיא מקור בלתי נדלה. המרפא מקבל ראשון את האנרגיה ובכך למעשה מתחזק אנרגטית מטיפול לטיפול. רפואה קבלית טוענת כי המקור של מחלה פיסית נובע מבעיה או תקלה במערכת החיסונית של הגוף בעוד שברמה הרוחנית יש לבדוק את עוצמת האותיות הרוחניות בספירות. לכאב יש תפקיד והוא לעורר את האדם לפעולה ובדיקה מהו מקור הבעיה. כל מטפל המעוניין לשלב כלים עוצמתיים ורוחניים בעבודתו יכול לבצע חיפוש לימודים וקורסים ברפואה קבלית ולצבור כלים חדשים וחזקים. הכלים החדשים שמטפל אלטרנטיבי יוסיף לעצמו הם כלים עוצמתיים.

שיטות טיפול ברפואה הקבלית


הרפואה הקבלית מחלקת את גוף האדם לפי עשר הספירות, דומה הדבר לחלוקת הצ'אקרות ברפואה הסינית אך ברפואה הקבלית יש לכל ספירה אות מזהה ולמידה כיצד לחזק את האותיות היא חלק מהטיפול. לימודי פסיכולוגיה מלמדים טיפול קוגנטיבי בעוד שטיפול ברפואה הקבלית מוסיף אלמנט רוחני ושליטה בממד עליון. הריפוי הרוחני מתבטא בטיפול על סמך תורת סוד האותיות המאפיין את הקבלה. מעבר לטיפול זה הרב אבולעפיה הידוע פיתח שיטת טיפול על פי צלילי האותיות ושילוב צבעים. הרופא המטפל קובע תוכנית טיפולים על סמך אבחון מוקדם וקובע שיטת טיפול יחד עם המטופל על פי עבודה אישית צמודה ליצירת הרמוניה בים איברי הגוף והנפש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה