יום שישי, 10 בפברואר 2012

טיפים לבחירת דיאטה

דיאטת פחמימות, דיאטת אבטיח, דיאטת מיצים, דיאטת לחמים, דיאטת מתוקים, דיאטה מהירה, דיאטה איטית, דיאטה לספורטאים ועוד עשרות דיאטות שונות ומשונות, מוצאות לנו כפיתרון האידיאלי עבורנו שיסייע לנו להוריד במשקל. כיצד למעשה נדע איזה דיאטה מושלמת עבורנו?

בחירת דיאטה על פי אורך חיים


כיום נוכל למצוא בשוק עשרות סוגים של דיאטות, כאשר כל דיאטה מבטיחה לנו ירידה במשקל בצורה שונה. דרך מעולה לבחור אם סוג הדיאטה מתאימה עבורנו היא על ידי ביצוע בדק בית ובחינת אורך חיינו, כלומר אם לדוגמא אנחנו ספורטאים, לרוב נעדיף דיאטה אשר מספקת לנו את כל מרכיבי המזון, בהתאם לפעילות המאומצת אותה אנחנו עוברים במהלך היום. הרי ידוע שספורטאים, מאמצים יותר את הגוף מכאן שהדיאטה שלהם צריכה לכלול סך כמות קלוריות גבוהה ועשירה בחלבונים, שמסייעים להם לבנות את השרירים שתאיהם נהרסים בכל אימון. לעומת זאת אם מדובר באנשים בעלי משקל יתר, שאינם מבצעים פעילות גופנית בגלל מצב רפואי רעועה. תפריט הדיאטה שלהם צריך לכלול סך קלוריות נמוך, על מנת ליצור איזון שלילי בין כמות הקלוריות למשקלו של בעל משקל היתר, על מנת שהוא יוכל להגיע למאזן קלוריות שלילי שיאפשר לו לרדת במשקל. אם מדובר באנשים עם משקל יתר, שמבצעים פעילות גופנית גם כאן צריך לבחור בתפריט דיאטה עם מאזן קלוריות שלילי, אך חשוב מאוד שהוא יכלול מרכיבים תזונתיים שיתאימו לפעילות גופנית. הדרך הכי טובה להתאים את הדיאטה, לאורך חיינו היא על ידי התייעצות עם דיאטנית אשר בקיעה בכל הגורמים והצרכים של הגוף, מכאן שהיא יכולה להתאים את התפריט בהתאם למצב הבריאותי של האדם ואורך חייו.

דגשים חשובים שאנחנו חייבים לקחת בחשבון


ישנו בסיס שחייב להתקיים בכל דיאטה והוא כמות אבות המזון הדרושה לגוף על מנת לתפקד במהלך היומיום. דיאטה אשר לא מספקת לנו את בסיס אבות המזון, היא דיאטה מסוכנת שיכולה לפגוע בבריאותנו, שלא נדבר על כך שלרוב יהיה לנו מאוד קשה להקפיד בה ולרוב נמצא את עצמנו עורכים מסלול טיולים בין הסלון למקרר, תוך כדי שאנחנו משתדלים לעצור את עצמנו, עד שלבסוף אנחנו נכנעים ופורשים מהדיאטה. לא משנה אם כמות הקלוריות בתפריט גדולה, אם התפריט של הדיאטה לא מכיל את כמות אבות הבסיסית והגוף שלנו לא מקבל את כל אבות המזון הדרושים לו לשם תפקודו התקין ביומיום, הוא ישדר לנו באמצעות תחושת רעב בלתי נשלטת שתקשה עלינו לשמור על הדיאטה ולבסוף תגרום לנו לפרוש. זה מה שקורה לרוב כאשר אנשים מבצעים דיאטות מהירות, הם אומנם יורדים בכמות נכבדת של משקל בזמן קצר. אך לרוב בגלל המחסור באבני המזון שהם יצרו, לאחר הדיאטה הם יחושו תחושת חסך ורעב עצום שתגרום להם לאכול מעל הכמות המומלצת ולהשמין כפליים מהכמות המשקל שהם הורידו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה