יום שישי, 10 בפברואר 2012

טיפים לקניית מזון אורגני בצורה חכמה וחסכונית

כבר כולנו יודעים שקניית מזון אורגני, עדיפה ממזון רגיל בגלל העובדה שהוא נחשב למזון יותר בריא, כזה שגדל בצורה טבעית, ללא חומרי ריסוס והדברה שמזיקים לבריאותנו ופוגעים בסביבה בה אנו חיים. הבעיה היא שמזון אורגני, עולה הרבה יותר ממזון רגיל שעבר תהליך של ריסוס והדברה. כך שלא כולנו יכולים להרשות לעצמנו לחיות בריא בגלל יוקר המחייה ההולך ועולה.

לא חייבים לקנות הכול אורגני


מזון אורגני יקר יותר ממזון רגיל בגלל צורת הגידול הייחודית שלו שעולה הרבה יותר מצורת הגידול של המזון הרגיל. כדאי לדעת שישנם ירקות ופירות, אשר גודלו בצורה הרגילה, אבל בגלל אופיים ריכוז הריסוס בהם נמוך ולא מושפע, כך שמזונות אלה נחשבים גם הם לבריאים ועלותם שווה לירקות רגילים. לדוגמא האפונה, גדלה בתוך תרמיל, כך שהיא מוגנת מפני הריסוס וחדירה של שלל מזהמים למיניהם. אפונה מומלצת מאוד, בזכות כמות החלבונים שהיא מכילה, אשר גבוהים יותר מביצה. בנוסף לכך אפונה מכילה קבוצה של ויטמינים ותוספי תזונה הכוללים את התיאמין, ויטמין A, ויטמין K, מנגן וויטמין C. גם את הכרוב, לא חייבים לקנות אורגני, כל מה שאנחנו צריכים זה להוריד את השכבה העליונה שלו וליהנות מאינספור הויטמינים ותוספי התזונה, העשירים שכלולים בו ותורמים לבריאותנו הכוללים את המגנזיום, ויטמין B6, חומצה פולית, ויטמין K וויטמין .C גם פירות כמו אננס, קיווי, בננות ועוד שלל פירות אחרים אשר מכילים קליפה עבה שמגנה אליהם מפני זיהום הריסוס, אינם דורשים קנייה אורגנית. כל מה שאנחנו צריכים על מנת ליהנות מסגולתם היא לשטוף אותם ולקרצף אותם היטב וליהנות משלל הויטמינים. מכאן שאם אתם מקפידים על תזונה אורגנית ואתם מגיעים לאירוע כמו חתונה קטנה, בת מצווה או יום הולדת, אין לכם שום חשש לאכול את הפירות הללו.

ירקות אורגניים מומלצים


למרות זאת ישנם ירקות ופירות אותם רצוי וכדאי לקנות בצורה אורגנית, על מנת להגן על עצמינו מחומרי הריסוס שעלולים להזיק לבריאותנו, במיוחד כאשר מדובר בילדים או אנשים חולים שמערכת החיסונית שלהם לא מתפקדת כראוי ובנוסף לכך נוכל ליהנות מכל הויטמינים ואבות המזון הטמונים בתוכם. ירקות ופירות אלו הם לרוב בעלי קליפה דקה, שאינה מהווה שכבה שחוסמת את הזיהום של הריסוס וההדברה. ירקות כמו: פלפלים, סלרי, עלים צעירים, מלפפונים, תרד, עגבניות, חסה, גזר ועוד, או פירות כמו: ענבים, תותים, תפוחים, אגסים ועוד מכילים שלל ויטמינים ואבות מזון, אשר הכרחיים לשמירה על בריאותנו. מכאן שעל מנת ליהנות מסגולותיהם הבריאותיות ולא לסכן את עצמנו וילדינו בהרעלה, רצוי שנקנה אותם בצורה האורגנית, למרות המחיר היקר. בסופו של דבר, הבריאות שלנו יקרה יותר ועבורה אנחנו מוכנים לעבור בדיקת קולונוסקופיה ועוד שלל בדיקות פולשניות אחרות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה