יום שישי, 2 במרץ 2012

אומגה 3 משמן מרווה מרושתת

חומצת השומן הידועה בשם אומגה 3 חיונית והכרחית לתפקוד הגוף. אומגה 3 חיונית לכל תאי הגוף וחוסר באומגה 3 גורם לבעיות תפקודיות בתפקודי המוח, תפקודי הלב ותקינות המערכת החיסונית. סטודנטים רבים נוטלים כמוסות של אומגה 3 וכך סטודנטים מחוג לימודי כלכלה או לימודי חינוך וכל חוג אחר מחזקים את המערכת החיסונית ומשפרים את יכולת התפקוד המוחית דבר ההכרחי לכל סטודנט. אומגה 3 חשובה כתוסף מזון לילדים ומבוגרים כאחד. המקור העיקרי לאומגה 3 מגיע משמן דגים אך לאחרוני חל שינוי בשוק זה בעקבות הגילויים כי שמן דגים מכיל שאריות של כספית, מתכות כבדות רעילות ורעלנים אחרים כתוצאה מזיהום מי הים על ידי מפעלים ובני האדם. ישראל הידועה בעולם באיכות המכון הוולקני ערכה מחקר מקיף בתחום והמדענים מצאו כי צמח המרווה המרושתת יכול להוות מקור תחליפי לשמן דגים כמקור טהור לאומגה 3. זרעי המרווה המרושתת מכילים כ- 50% אומגה 3 מסוג ALA שהינה מקבלים התינוקות באמצעות חלב האם. אומגה 3 זו ידועה באיכותה ועולה על איכות אומגה המופקת משמן דגים. את האומגה מפיקים באמצעות כבישה קרה של זרעי המרווה ובהליך ירוק, טבעי ופשוט מפיקים את השמן.

יתרונות השימוש באומגה 3


אומגה 3 מסייעת לשמירה על בריאות הלב ותפקודו התקין. האומגה בטוחה לשימוש בקרב כל קבוצות הגילאים. היא מסייעת בתפקודי המוח. שומרת על בריאות העור, שומרת על שיער בריא ותקין, מסייעת בהתפתחות תינוקות ועוברים, עוזרת לספיגת סידן החשובה לצמיחת ילדים ותקינות השלד והעצמות בקרב מבוגרים, משפרת את הריכוז ונלחמת במחלות דלקתיות על ידי חיזוק המערכת החיסונית של הגוף. האיחוד האירופאי מחייב יצרני פורמולות (תחליפי מזון לתינוקות במקום חלב אם) לכלול אומגה 3 ממקור צמחי.אומגה 3 ידועה ביתרונות נוספים בהם שינה רגועה יותר, חיוניות, ירידה במשקל בעקבות שיפור מערכת חילוף החומרים, הקלה לחולי סוכרת, מכילה חומרים נוגדי חמצון המונעים את הזדקנות העור ומערכות אחרות בגוף ועוד.

אומגה 3 לעומק


אומגה 3 היא שם כולל לחומצת שומן שגוף האדם אינו מסוגל לייצר בעצמו אלא לקבל אותה ממקור חיצוני. אומגה 3 היא משפחה של חומצות כאשר המקור הוא חומצה מסוג ALA, ראשי תיבות של A Linolenic Acid. מחומצת השומן מסוג ALA ניתן לייצר את החומצות שראשי התיבות שלהן הן DHA ו ALA. הגוף זקוק בעיקר לחומצות הבנות של החומצה מסוג ALA ולכן אכילת אצות או צריכת שמן דגים מאפשרת קבלה ישירה של חומצות אלה. אומגה 3 מן הצומח יכולה להגיע ממרווה או זרעי פשתן וכן ניתן לצרוך באופן טבעי על ידי אכילת אגוזי מלך. המחקרים עדיין לא הוכיחו סופית את האופציה הטובה ביותר לגוף אך צריכת אומגה 3 ממקור טבעי נחשבת לירוקה ופחות מסוכנת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה