יום רביעי, 7 במרץ 2012

אומגה 3 צמחית לכל המשפחה

בשנה האחרונה החל ויכוח גדול בין חסידי אומגה 3 משמן דגים לאומגה 3 צמחית מזרעי פשתן או מרווה מרושתת. יתרונות צריכת האומגה 3 הוכחה מעל כל ספק ומחקרים רבים נעשים בתחום. מה שחשוב למשפחה כרגע הוא לא מקור האומגה 3 אלא בחירת מוצר אומגה 3 לא על פי המחיר אלא לפי הבריאות. אומגה 3 חשובה לכל גיל, החל משלב העובר על מנת לעזור בהתפתחות מערכת הראייה, המוח וכישורי השכל לשלב הינקות בה מקבל התינוק את האומגה 3 מחלב אם או ממטרנה, לכל אורך תקופת הצמיחה בה אומגה 3 עוזרת בתפקוד המערכת העצבית של הגוף, במניעת מחלות ובתפקודים שכליים משופרים ומשם לתקופת הבגרות על שלביה השונים כולל גיל זקנה בה מהווה האומגה 3 כלי מרכזי בתפקוד יומי תקין, במניעת מחלות, בעזרה למניעת מחלות לב ועוד.

אומגה 3 משמן דגים


כולנו זוכרים את שמן הדגים שבו נהגו עד לא מזמן להלעיט את הילדים לציחה תקינה. נדיר למצוא ילד שאהב את טעם שמן הדגים וההרגשה הנלווית אליו אך יעילות האומגה 3 שבשמן הוכחה זה מכבר. יפנים המשלבים מזון ימי רב ידועים בבריאות המפתיעה שלהם ובכך שכמעט ואינם סובלים ממחלות לב כפי שהן מופיעות במערב הידוע בתזונה הלקויה והחסרה. חוקרים שביצעו טיולים לקוטב הצפוני גילו כי אוכלוסיית האסקימואים לא סובלת מבעיות לב. הם בדקו וגילו כי לאסקימואים דם מדולל ותזונתם מתבססת על דגים, שמן מהחי ולכן עשירה באומגה 3 מהחי. אחת מהבעיות באומגה 3 המגיע מדגים היא בעיית הרעלנים העלולים להיות בשמן. זיהום הים הצפוני במתכות ורעלנים גורם לדגים ומזונם להזדהם והרעלנים עלולים להופיע בשמן האומגה המופק מהדגים. עדיין רוב השוק נוטל אומגה 3 המיוצרת מדגים אך לאט לאט עובר השוק לצריכת אומגה 3 מהצומח.

אומגה 3 מהצומח


אומגה 3 מהצומח מיוצרת מזרעי פשתן או ממרווה משולשת בתהליך כבישה קרה. את פיתוח הפקת אומגה 3 ממרווה משולשת מימנה מדינת ישראל באמצעות המכון הוולקני ברחובות ואף רשמה על כך פטנט עולמי. אומגה 4 מהצומח נחשבת אמינה יותר כיום וכך גם החליטו רשויות המזון בארצות הברית והאיחוד האירופי לחייב את יצרניות המטרנה להוסיף אומגה 3 צמחית לאבקות תחליפי מזון לחלב אם. שמן אומגה 3 משמש לצריכה באמצעות קפסולות אך ניתן להשתמש באומגה 3 גם למריחה בתור שמן טיפולי על כוויות, עם פצעים ולהקלה על גירויים בעור. מגנטים לאירועים משמחים כל חוגג באירוע ואילו אומגה 3 צמחית באה בטעמים שמקלים על ילדים לקחת.

חשיבות אומגה 3 למשפחה


צריכה יומית של אומגה 3 מסייע משמעותית בהפרעות קשב והפרעות ריכוז, מפחית שומנים בדם, מונע כולסטרול, מסייע בשמירה על תפקודי הלב ומערכת הדם, מסייע במניעת מחלות, מטפל בדלקות ועוזר לשמירה על עור הפנים ועור הגוף, על בריאות השיער ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה