יום שישי, 2 במרץ 2012

טיפים להכנת הגוף לקראת חופשת הסקי

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים ליהנות מחופשת סקי, מהנה בהרים המושלגים אן זה בחרמון, בבולגריה, ביוון, באוסטריה, באיטליה, בארצות הברית ועוד. הבעיה היא שלא כולנו מודעים לעומס של פעילות הסקי, שמחייבת אותנו להכין את גופנו, על מנת שנוכל ליהנות מחופשת הסקי, במקום לסבול מכאבי שרירים במשך כל החופשה.

שלב ראשון – הכנת הגוף לפני הטיסה


רוב הגולשים הטריים, שאינם רגילים לרזי גלישת הסקי, נוטים לפתח כאבי שרירים כבר בתחילת החופשה, שמונעים מהם ליהנות וגורמים לעוגמת נפש. על מנת להימנע מכאבי השרירים, חשוב מאוד לבצע את הפעולות הבאות כמה חודשיים לפני היציאה לחופשה. כאשר אנחנו יוצאים לחופשת סקי, אנחנו חייבים להבין, שאנחנו יוצאים לחופשה ספורטיבית ולרוב דיי אינטנסיבית, שהגוף לרוב לא עומד בה. על מנת לעמוד בפעילות האינטנסיבית, חשוב שנתחיל לאמץ הרגלי כושר ונרגיל את גופנו למאמץ אינטנסיבי בהדרגה, בשלל פעילויות גופניות כמו: שחיה, ריצה, פעילות אירובית, הרמת משקולות, יוגה, פילאטיס, ימי גיבוש ספורטיביים ועוד. במהלך הפעילות הספורטיבית חשוב שנתמקד לחזק את אזורי השרירים הבאים: שרירי התאומים, שרירי הגב התחתון, שרירי הארבע ראשי, שרירי הזרועות, שרירי הכתפיים ושרירי הבטן. במהלך הסקי אנחנו נוטים לעבוד הרבה עם הידיים, לכופף את הרגליים ואת הגב לכן חשוב שנחזק את השרירים באזורים הללו לפני הנסיעה, כך נפחית על העומס ונקטין את הסיכוי לכאבים בכל חלקי הגוף. על מנת למנוע משלל חלקי הגוף שלנו להיתפס, במהלך הסקי, חשוב שנפתח את הגמישות שלו לקראת הטיול, זאת נוכל לעשות על ידי ביצוע מתיחות ותרגולי יוגה.

שלב שני – שמירה על הגוף במהלך החופשה


אומנם הכנו את הגוף לקראת חופשת הסקי, אך זה לא פוטר מאיתנו לשמור עליו גם במהלך החופשה. במהלך חופשת הסקי, אנחנו מעמידים את הגוף שלנו לשלל סכנות כמו: פציעות והתכווצויות בשלל חלקי הגוף, שגורמות לנו לכאבים. על מנת למנוע את המצב חשוב מאוד לבצע תרגילי חימום לפני העלייה למסלולי הסקי, כך נוכל לחמם את גופנו ולהתניע אותו לקראת הפעילות האינטנסיבית בהדרגה, דבר שמקל על הגוף להתמודד עם העומס. נוכל לעשות זאת על ידי הליכה או ריצה קלה. חשוב מאוד לבצע מתיחות לפני ואחרי פעילות הסקי, המתיחות מסייעים לנו להקל על השרירים ולמנוע התכווצויות. שימו לב לאזהרות הגוף ועל תבצעו פעילות סקי שלא תואמת לרמתכם, הדבר יכול לסכן את חייכם, לגרום לכם לכאבים ולהרוס את חופשתכם. בסוף היום, לאחר יום עמוס בפעילות אינטנסיבית ועקשן, בא אתם מעמיסים על שרירי הגב, הבטן והידיים, רצוי מאוד שתיקחו פסק זמן ותיהנו מטיפולי הספא במלון, על מנת להרפות את השרירים ולהכין את הגוף לימים הבאים. לפני שאתם מזמינים חופשת סקי לחוץ לארץ, חשוב שתערכו סקר שוק, בדיוק כמו שאתם עושים לפני קניית מגנטים לאירועים או חתימה על חוזה, במהלכו תקפידו לבחור את הדיל הכי משתלם מבחינת המחיר והשירות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה