יום שבת, 10 במרץ 2012

תזונה נכונה ושיער בריא

אחד הדברים שמדרים את שנתנו, הוא מראה השיער ומצבו. הרבה מאיתנו סובלים מנשירה מסיבית של השיער, שגורמת להתקרחות בגיל מוקדם לא רק אצל הגברים, גם אצל נשים. רמז למצבו העגום של השיער ניתן למצוא בחוסר המראה החיוני שלו. אחד מהסיבות העיקריות למצבו הרעועה של השיער, היא התזונה אותה אנו צורכים.

אילו מזונות מזיקים לשיער?


אחת מהסיבות העיקריות שהשיער שלנו נושר מעבר למידה ואנחנו סובלים ממראה שיער חסר חיים, היא כתוצאה מהמזון שאנחנו צורכים במהלך היום יום. כתוצאה מכך שאנשים חיים היום בצורת חיים קלוקלת, בה הם מבלים את רוב היום מחוץ לבית, בעבודה וצורכים מאכלים תעשייתיים, מעובדים וחסרי וויטמינים, הם לא צורכים את כל אבני המזון שהגוף שלהם זקוק, מכאן הם סובלים מתופעות לוואי כמו נשירה וחוסר חיות של השיער. ישנם מזונות הידועים, בהשפעתם השלילית על מצב השיער. מזונות אלו לרוב מעודדים את נשירתו ומצבו השלילי. מזונות אלה לרוב מכילים כספית ונחושת. מכאן שרצוי לא לשתות מי ברז העשירים בנחושת או לאכול דגים העשירים בכספית. בנוסף לכך אנשים, אשר עורכים דיאטות קיצוניות, מסכנות את גופן ומראה שיערם, בדיוק כמו אנשים שצורכים אוכל תעשייתי, משום שגם כאן הם לא מספקים לגופם את כל הוויטמינים הדרושים להם לבנייה והזנת השיער. לכן כמו שאנחנו הולכים לבצע ממוגרפיה או קולונוסקופיה, במטרה לבדוק אם אנחנו סובלים ממחלות הסרטן, חשוב גם שנבצע בדיקות דם תקופתיות, על מנת לבדוק את פשר מצב השיער הירוד שלנו.

אילו מזונות מועילים לשיער?


נשירה מוגברת וחוסר המראה החיוני של השער מעידים על מחסור בויטמינים ואכילה לא נכונה, לכן על מנת להשיב לשיער את חיוניותו, חשוב מאוד שנתחיל לאכול את המזונות והוויטמינים הבאים: מזונות עשירים באבץ, אשר נמצא באגוזים, דלעת וחמניות מסייעים לגופנו להגביר את יצור הקרטין שמזין ומחזק את השיער. מזונות עשירים בוויטמין סי, אשר נמצא בפרות הדר, תותים ופלפלים אחראי להובלתו התקינה של הדם עם שלל הספקת אבות המזון שלנו לזקיקי השיער. ביוטין, אותו ניתן להשיג מאכילת שמרים, קטניות ואגוזים, שמחסורו גורם לנשירת שיער, אחראי לשמירת החוזק והמראה החיוני של השיער. ברזל, אותו ניתן להשיג ממזונות ירוקים וחיטה מלאה, מסייע בהפחתת הנשירה ומעניק לשיער מראה בריא. חלבונים, המהווים את אחד מאבות המזון הכי חשובים של הגוף, האחראי לבניית כלל חלקי הגוף,ביניהם השיער. את החלבונים, אנחנו מסיגים ממזונות כמו: חלב, בשר, אפונה, סויה אגוזי ברזיל וביצים. אם אתם מקפידים לאכול תזונה נכונה, עשירה בוויטמינים המוזכרים, חשוב שתקבעו פגישה עם תזונאי או רופא המשפחה, על מנת לאבחן את הבעיה. בנוסף לכך, מידי פעם לא יזיק לכם ליהנות מי יום כיף זוגי בספא עם שלל טיפולים מזינים, שיסייעו לכם לטפל ולחזק את השיער.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה