יום שני, 26 במרץ 2012

האם הסביבה שלכם היגיינית?

כולם מסכימים על כך שחשוב מאוד לשמור על היגיינה. אך מלבד העיקרון האישי יש להיגיינה גם לא מעט השלכות סביבתיות. לא משנה אם אנחנו עובדים במשרד סגור או באוויר הפתוח, ישנם עשרות מיליוני חיידקים ונגיפים הנמצאים שם. תפקידה של שמירה על היגיינה הוא לחסום את כניסתם של המזיקים הללו אל מערכות הגוף. ההיגיינה יכולה למנוע נזקים בטווח הקצר כמו התעטשויות, אך בטווח הארוך היא גם מרחיקה מחלות וסיבוכים רפואיים. אלו חלק מהסיבות לכך שרופאים בכל רחבי העולם ממליצים על שמירת היגיינה נכונה, ללא יוצא מן הכלל. הצורך בהיגיינה כפי שהוא בא לידי ביטוי בסביבה הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. הקפדה על סביבה נקייה וסטרילית מתחילה מהטריטוריה האישית כמו הסלון וחדר השינה, וממשיכה אל המשרד, הרכב או החצר. צריך לשמור על היגיינה לא רק בשביל ההרגשה העצמית והניקיון אלא גם עבור בני המשפחה. אך כיצד עושים זאת בצורה נכונה?

כך שומרים על היגיינה סביבית

ניקיון של משטחי העבודה הוא מעקרונות היסוד של שמירה על היגיינה. בנוסף, כדאי להנחיל את ההיגיינה לבני המשפחה כבר מגיל קטן. מוצרי היגיינה בסיסיים כמו נייר טואלט, מגבונים לחים, מגבות חד פעמיות וכדומה יכולים לעזור ליצור סביבת מחיה נעימה יותר. במידה ומדובר על סביבות רוויות חיידקים כמו בתי חולים או מרפאות על העובדים והמבקרים לשמור על סטריליות מלאה. במקרים רבים חולים מדביקים את המבקרים בקופות החולים מבלי שהם שמים לב פשוט מפני שאין במקום מוצרי היגיינה מתאימים. חשוב לצאת מנקודת הנחה כי באופן כללי החיידקים נמצאים בכל מקום וחוסר בהיגיינה עלול לסכן חיים. חלק ממוצרי ההיגיינה המודרניים מאפשרים לא רק ניקיון אלא גם חיטוי מלא של האזור. מוצרים אלו היו בעבר נחלתם של רופאים ומנתחים בלבד, אך כיום ניתן לרכוש אותם בצורה עצמאית וליהנות מהם גם בבית. שמירה על ההיגיינה הסביבתית מצמצמת באופן משמעותי את הסיכונים הנמצאים בה, וכל אחד מאיתנו יכול לעזור. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לרכוש מוצרי היגיינה ברמה גבוהה, המיוצרים על ידי חברות מוכרות, ולהשתמש בהם בתדירות גבוהה.

הבריאות מעל הכל

בחירת מוצרי היגיינה יכולה להיעשות באופן עצמאי או בליווי של איש מקצוע. בכל מקרה, חשוב להתאים בין אופי המוצר לאופי השימוש. כיום ישנו מגוון עצום של מוצרים המתאימים לקהל יעד רחב ולכן כדאי לנצל זאת. מבחינת מחירים, עלותם של מוצרי היגיינה אינה גבוהה ונחשבת למשתלמת במיוחד. ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה כאשר מתלבטים איזה מוצר להכניס הבית ואליו להרגיל את הילדים, אך בכל מקרה לא כדאי להתמהמה. בכל שעה שעוברת הגוף שלנו נחשף ליותר ויותר חיידקים, ורכישת מוצרי ההיגיינה צריכים להתחיל בהקדם על מנת למנוע פגיעה בבריאות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה