יום שני, 26 במרץ 2012

כל השימושים הנפוצים בוזלין

וזלין הוא למעשה חומר הנקרא "ג'ל פטרולאום, או פרפין רך. למרות שרובנו מכירים את הוזלין בתור משחה המרגיעה ומטפלת בגירויי עור קלים וכבדים ללא מרשם רופא, יש לוזלין יתרונות רבים נוספים. הצורך בשימוש בוזלין מקיף את כל סוגי האוכלוסייה: החל מגברים ונשים, דרך ילדים וקשישים. הוזלין ידוע בתור תכשיר יעיל אשר מבצע את פעולתו בצורה מיידית ולכן רבים כל כך דואגים להחזיק וזלין בביתם ואפילו במשרד. לוזלין תכונות כימיות מסוימות אשר אינן מתנגשות עם חומרים ותכשירים אחרים. במילים אחרות, כדאי לדעת כי וזלין אינו בא על חשבון טיפול אחר אלא מוסיף לטיפול הקיים צורת התמודדות נוספת. למרות שהתגלה כבר באמצע שנות השמונים של המאה ה-19, רק בשנים האחרונות הבינו הלקוחות את הסגולות של הוזלין. יחד עם זאת, יש צורך בהיכרות מעמיקה יותר עם תכשירי וזלין על מנת לעשות בהם שימוש נכון ואופטימאלי.

התרכובות והיתרונות של וזלין


מבחינה מדעית מורכב וזלין מתערבות של פחמימנים, כאשר המרקם הוא בדרך כלל מוצק באופן חלקי. הוזלין יכול להגיע כג'ל או כמשחה, בהתאם לצורך של הלקוח. רוב הסוגים של וזלין הנם בהירים או אפילו שקופים, הם חסרי טעם וריח ולכן נחשבים לאפקטיביים ביותר. וזלין הוא חומר שלא מסיס במים אך ניתן לבצע המסה בעזרת ממסים אורגניים אחרים. מלבד גירויים חיצוניים כמו כוויות, אשר יצרו את הבסיס לשימוש בוזלין כפי שהוא מופיע כיום, ניתן להשתמש בו גם לצורך איטום העור והגנה מפגיעות. לוזלין אין תכונות רפואיות ולכן הוא אינו משפיע על תהליך ההחלמה, ותפקידו להרגיע את העור עד לקבלת טיפול מקיף במידת הצורך. במקרים של וזלין כאמצעי שימוש קוסמטי הוא נפוץ בעיקר בהקשרים של שפתיים יבשות וסדוקות, פטריות או הסרת איפור. מלבד לקוחות פרטיים אשר משתמשים בוזלין על בסיס קבוע ישנם גם ספורטאים הנעזרים בו. אפשר לזהות וזלין כחלק חשוב מאוד ממערכת כלי הרפואה הצבאית וגם בקרב אצנים, רוכבי אופניים ועוד. הוזלין הוא אמצעי הגנה השומר משפשוף וצריבה של העור הנפגש עם זיעה ולחות ברמות גבוהות. התכונות המגוונות של וזלין נראות גם בעת שימוש בו לצורך מריחה על עץ, עור ואפילו הגנה על חלקי פלסטיק ומתכת של רכבים.

מוצרי הוזלין: לא רק לבעלי משפחות


את רוב המידע על וזלין ניתן לקבל מעטיפות המוצרים או מאתרי אינטרנט שונים. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי וזלין הוא מוצר אמין ומוכח. כל בית ובו ילדים זקוק לפחות לתכשיר וזלין אחד, המיוצר על ידי חברה מובילה ואמינה. למעשה, ייצור הוזלין באופן הראוי הוא היחיד שיכול להבטיח את התוצאות הרצויות. היות והמחיר של הוזלין אינו גבוה, כדאי לרכוש אותו מבלי לחכות וכך ליהנות מפתרון לשלל מקרים וסיטואציות.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה