יום שני, 9 באפריל 2012

המדריך לזירוז חילוף החומרים

קצב חילוף החומרים, מהווה את אחד הגורמים העיקריים להשמנה. ככל שקצב חילוף החומרים שלנו יותר איטי, כך הסיכוי שנשמין יותר גבוה. לעומת זאת, ככל שקצב חילוף החומרים שלנו יותר מהיר, כך גם קצב שריפת הקלוריות שלנו והיכולת שלנו לשמור על גזרה רזה.

שלב ראשון – תתחילו לבצע פעילות גופנית


פעילות גופנית, מהווה את אחת מהדרכים הכי יעילות, לשיפור חילוף החומרים של גופנו. על פי מחקרים, שנעשו בעשור האחרון, נמצא כי פעילות אירובית, משרת את חילוף החומרים שלנו. למעשה פעילות אירובית, מהווה את אחד מהדרכים הכי יעילות, להאיץ את תהליך המטבוליזם שלנו. יותר מזה, ככל שאתם משקיעים יותר זמן בביצוע הפעילות האירובית, כך אתם מגבירים יותר את קצב חילוף החומרים של גופכם. בין פעילויות האירובי המומלצות תוכלו למצוא שחיה, ריצה, הליכה מהירה, קיק בוקסינג, רכיבה על אופניים ועוד שלל פעילויות אירובי אחרות שלרוב מוצאות לכם, בעת ההרשמה לחדר כושר. אם אתם רוצים ליעל את תהליך חילוף החומרים, כדאי שתוסיפו לאימון האירובי, גם אימוני כוח, כדי לחזק ולפתח את השרירים שלכם. פיתוח השרירים שלכם, גם ישפר את מראה הגזרה שלכם וגם יסייע לכם בחילוף החומרים. ככל שיש לנו יותר שרירים, כך חילוף החומרים שלנו יותר גדול, גם כאשר אנחנו לא מאמצים את הגוף. לכן אם אתם מתכננים לרכוש כרטיסי טיסות לתאילנד ואתם חוששים להעלות כמה קילוגרמים במהלך הטיסה הארוכה, בה תצטרכו לשבת מעל לעשר שעות ללא תזוזה. פיתוח וחיזוק השרירים, יסייע לכם להוריד קלוריות ולהגביר את חילוף החומרים גם במהלך הטיסה.

שלב שני – תתחילו לאכול בריא


אם אתם מתכננים חתונה קטנה ואתם צריכים להוריד ממשקלכם, בזמן יחסית קצר, חלק חשוב מהתהליך הוא האצת חילוף החומרים שלכם. אומנם פעילות גופנית יכולה לסייע לנו בתהליך זירוז חילוף החומרים שלנו, אך אם לא נבצע שינוי בתזונה שלנו ונמשיך לאכול מתוקים ואוכל שומני, רוב הסיכויים, שנמשיך לעלות במשקל. נתחיל בכך שנפסיק לאכול מאכלים תעשייתיים, מאכלים מתוקים מאכלים שומניים ורצוי שגם נוותר על שתייה מוגזת ומתוקה. אם חשבתם שביצוע דיאטת כאסח, נחשבת לבריאה ותסייע לכם בתהליך האצת חילוף החומרים, אתם טועים. דיאטת כאסח, אומנם תסייע לכם להוריד במשקל, אך היא לרוב תצמצם לכם את מסת השרירים וכך למעשה היא תפחית את קצב חילוף החומרים שלכם. במקום ביצוע דיאטת כאסח פשוט תבחנו מה אתם אוכלים. ישנם מאכלים, שמסייעים לנו לזרז את חילוף החומרים שלנו, ביניהם נמצא את המאכלים החריפים. כך שאם אתם רגישים לתבלינים חריפים, כדאי שתנסו להתרגל אליהם, על ידי כך שתוסיפו אותם מידי פעם לתיבול האוכל שלכם. קפאין ידוע בהאצת חילוף החומרים, לכן מאוד מומלץ לשתות תה או קפה, כבר עם היקיצה, כדי שתוכלו באותה הזדמנות להעיר את מערכת העיכול שלכם, רצוי כמובן לפני ארוחת הבוקר. חשוב מאוד לשתות לפחות שתיים עשרה כוסות מים ביום. מים ידועים בסגולתם, להאצת קצב חילוף החומרים שלכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה