יום שני, 9 באפריל 2012

מים השיקוי לחיים הטובים

לא כולנו אוהבים לשתות מים, ורובנו לוקחים את המים בתור מובן מאליו. חלקנו מרבים לשתות קפה, חלקנו מרבים לשתות משקאות מוגזים וחלקנו מעדיפים לשתות מיצים ממותקים. משום מה פיתחנו במהלך השנים סלידה ממים, אולי הדבר נובע מכך שהאימהות שלנו הכריחו אותנו, בגיל קטן לשתות כמויות גדולות של מים בטענה ששתייתם בריאה לנו. כך שבדיוק כמו שפתחנו סלידה למאכלים בריאים כמו ברוקולי, תרד ושמן דגים, כך גם פתחנו סלידה לשתיית מים.

כיצד המים תורמים לבריאות?

מים מהווים שבעים אחוז מתחולת הגוף והם מספקים לנו אינספור סגולות לבריאות הגוף והנפש. מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות מצאו קשר הדוק בין שתיית מים להקטנת הסיכוי להתקף לב. על פי המחקר ככל שתשתו יותר כוסות מים, כך הסיכוי להתקף לב יקטן, יחד עם זאת ככל שתשתו פחות מים ככה הסיכון להתקף לב יגדל. בנוסף לכך, המים מהווים את אחד מהמפתחות לתהליך ההרזיה שלנו. המים מסייעים לנו לתהליך העיכול, הם גורמים לנו להרגיש שובע במהלך ארוכה והם מדכאים את התיאבון שלנו. לכן אם אתם נוהגים לסבול מהתקפי רעב במהלך טיסות לתאילנד או בנבירה למבחן שלכם, פשוט תצטיידו בבקבוק מים מינרלים ויעלם לכם החשק לנשנושים. אם אתם סובלים מכאבי ראש, כנראה שאתם לא שותים מספיק מים. שתייה מינימאלית של מים, במהלך היום גורמת לנו להתייבשות. לכן גם אם אנחנו מנתחים חישובים פיננסים כל היום מול המחשב ולא מאמצים את הגוף, קומו מהכיסא וגשו למתקן מים במשרד ופשוט תשתו למען הבריאות שלכם. לכן, כדי למנוע מגרנות, סחרחורות ותחושה של חולשה, רצוי שתשתו כמה שיותר מים במהלך היום, גם כשאתם לא צמאים. במקום לבזבז מאות שקלים בשנה, על מוצרי קוסמטיקה להחייאת עור הפנים היבש, פשוט תשתו מים. מים, ידועים בסגולתם לעור, הם מעניקים לו מראה בריא, חיוני ואפילו מבהירים את עורנו. שתייה של מים, מעניקה לנו גם הגנה מפני מחלות הסרטן השונות, ביניהן סרטן השד, סרטן השלפוחית וסרטן המעי הגס. בנוסף לכך, המים מסייעים לנו בתהליך של ניקוי הרעלים, שמצטברים לנו בגוף. אלו רק חלק מהסגולות שמעניקים לנו המים, כמובן כל עוד אנחנו שותים את הכמות הרצויה ביום.

מהי כמות המים המומלצת לצריכה?


על מנת לזכות, בכל סגולות המים, אנחנו חייבים לשתות את כמות המים המינימאלית הרצויה ביום. ברמה העקרונית, נשים צריכות לשתות בסביבות השתיים וחצי ליטרים של מים ביום והגברים צריכים לשתות שלוש וחצי ליטרים של מים ביום. כאשר, לרוב כמות המים המומלצת ליום, משתנה מאדם לאדם. בין הגורמים שאנחנו צריכים לבחון נמצא את המשקל, הפעילות שאנחנו מבצעים במהלך היום, הטמפרטורה שסובבת אותנו וכמובן מצב בריאותנו. רוב הדיאטטיקנים ורופאי המשפחה, ימליצו לכם לשתות שתיים עשרה כוסות מים ביום. כאשר אתם צריכים לקחת בחשבון, שגם הפירות והירקות, שאת צורכים מכילים מים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה