יום שלישי, 1 במאי 2012

סיבוכים בלידה – כיצד ניתן להמנע מכך?

עוד בתחילת המאה הקודמת, נשים רבות היו נופחות את נשמתן במהלך הלידה. למעשה, כל לידה הייתה כמשחק "רולטה רוסית" – כולן מתחילות את הלידה, אך אחוז מסויים, במוודאות, לא יזכה להחזיק את הרך הנולד ולהנות מהחוויה. בתקופת הקדומות, נהוג היה לחשוב ששמירה על כללים שונים תוכל לגרום לכך שהאישה והתינוק יזכו לסיים את תהליך הלידה בשלום, ביהדות, לצורך הדוגמא, נאמר שעל שלוש עבירות נשים מתות בלידתן, על כך שלא שמרו על טהרת המשפחה, לא הפרישו חלה ולא שמרו על הלכות נידה. יתכן, שיש בכך מן האמת, אולם במציאות של ימנו, ישנן שיטות מתקדמות בהרבה לגרום לכך שהלידה תהיה קלה ובטיחותית. מה אתן תוכלו לעשות על מנת לצמצם את הסיכוי לאסון למינימום האפשרי? על כל בכתבה הבאה:

לידה בבית? לא תודה

הטרנד החם ביותר היום הוא לידה ביתית... נכון, זה הרבה יותר כיף ללדת במקום מוכר ולא בין כתליו המדכאים משהו של בית החולים, אולם חשוב לזכור שביקור בבית חולים לא אמור להיות "כיפי" הוא אמור להציל נפשות. בבית החולים יוכלו לת לכם את המענה הטוב ביותר לכל תקלה שלא תקרה, הצוות בבית החולים הוא מיומן ביותר וככל הרופאים, האחיות ואנשי הצוות שמועסקים בבית החולים כבר עברו לידה אחת או שתיים בחייהם (באנדרסטייטמנט...), כך שיש להם את הכלים לסייע ליולדת במקרה שבו העניינים מסתבכים. כמובן, שגם הקרבה לחדרי הטיפול הנמרץ ולציוד ההחייאה המתקדם שבמקום הוא בהחלט גורם שיוכל לעזור במקרה שמשהו ישתבש.

ועוד דבר קטן, גם אם כלום לא ישתבש, לידה בבית החולים מאפשרת לכם להנות משירותים שונים כמו טיפול בתינוק ביום הראשון (עד להתאוששות היולדת) שימור דם טבורי מחבל הטבור לצורך טיפולים עתידים ברך הנולד או בבני משפחתו ובעיקר – שקט נפשי.

עיסוי של הפריאנום בתקופת ההריון

הפרינאום הוא האזור העדין שבפתח נרתיק האישה. בזמן הלידה, האיבר הזה צריך להתרחב לגודל שנע בין פי שלושים וארבעה על ארבעים וחמש מגודלו המקורי. על מנת שהאיבר יוכל לעמוד במתיחה הוא חייב להיות גמיש ואת הגמישות הזאת תוכלו להשיג באמצעות עיסוי שמנים מיוחד שעורכים פעם בכמה ימים במהלך תקופת ההריון. כאשר האיבר לא נמתח קיים קושי להוציא את התינוק מהרחם, קושי שבמקרים רבים עלול להוביל לסיבוכים מיותרים.

בדיקות תקופתיות במהלך ההריון

עד להמצאת מכשיר האולטראסונד, היה קשה מאוד לעלות על מקרים שבהם התינוק לא "התהפך" ושעכוזו פונה אל עבר צוואר הרחם (מה אומר שלא ניתן להוציאו בדרך קונבנציונאלית...) כיום, תודות לבדיקות, ניתן לעלות על זה מבעוד מועד ולפנות מראש לניתוח קיסרי כל עוד שיש סיכוי שהבעיה תתרחש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה