יום שלישי, 8 במאי 2012

שאיבת שומן – דרך קצרה לגוף המעוצב

שאיבת שומן היא בין הפרוצדורות האסתטיות הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות, באותה מידה כמו פרוצדורת הגדלת חזה, ניתוח אף או הסרת קמטים. שלל נשים וגברים מגיעים למרפאות האסתטיות השונות בתקווה לשנות את חייהם ולזכות בגוף שהם חולמים עליו כבר שנים. האמונה הרווחת היא שניתוח שאיבת שומן נועד לאנשים שמנים, למעשה ההפך הוא הנכון. ניתוח לשאיבת שומן נועד לאנשים רזים, כדי לעזור להם להסיר את מצבורי השומן במקומות שהם לא מצליחים להוריד על ידי ספורט או דיאטה.

מהי שאיבת שומן?

שאיבת שומן בדומה לפרוצדורת הסרת דליות והגדלת חזה, שייכת לתחום הרפואה האסתטית. מדובר בניתוח לכל דבר המתבצע על ידי כירורג פלסטי, בשלל בתי החולים או המכונים הפרטיים המתמחים בטיפולים אסתטיים. את השאיבה מבצעים על ידי חתכים במקומות שונים בגוף לתוכם מחדירים מחט, השואבת את השומן. המחט היא לרוב חלולה והשאיבה מתבצעת באמצעות וואקום. מלבד אופציית הניתוח ניתן לבצע את שאיבת השומן גם באמצעות לייזר, אולטרא סאונד או גלי רדיו. שאיבת השומן מתבצעת במהלך כמה שעות, תלוי במספר האזורים וכמות השומן שצריכים לשאוב. הניתוח עצמו יכול להיעשות בהרדמה חלקית או מלאה, תלוי בהחלטת הרופא בהתייעצות מלאה עם המטופל. אחרי הפרוצדורה המטופל יכול לסבול מתופעות לוואי שונות כמו: הצטברות נוזלים, חוסר תחושה וסימנים כחולים באזור הניתוח. מדובר בתופעות לוואי שכיחות ומוכרות שלרוב נמשכות כמה חודשים לאחר הניתוח ואז נעלמות. אחרי הניתוח המטופל מגיע לביקורות אצל המנתח כדי לבדוק את המצב. המטופל יכול לחזור אחרי כמה ימי החלמה לעבודה וחיים רגילים, תוך שהוא מקפיד לא להעמיס על עצמו בפעילות פיזית אינטנסיבית למשך כמה שבועות.

מי המועמד המושלם לשאיבת שומן?

על פי האמונה שאיבת השומן מיועדת לאנשים שמנים, למעשה לא כך הדבר. שאיבת השומן מיועדת לכל אותם אנשים המעוניינים להשיל שומן מיותר מגופם בגלל צורך אסתטי. בהליך שאיבת השומן אסור לשאוב יותר מחמישה ליטרים של שומן מהגוף, בגלל הסיכון הרפואי הכרוך בכך. אם נערוך מסלולי טיול, בין שלל המכונים האסתטיים נוכל לראות מגוון עצום של בחורות צעירות ונשים רזות שבאו לבצע הליך של שאיבת שומן. הסיבה נובעת בגלל הצורך שלהן להסיר שומן במקומות שהן לא מצליחות להסיר אותו בעצמן. לא משנה כמה תרגילים אירוביים, יוגה ותרגילי חיטוב הן עושות, גם לא משנה כמה הן מקפידות על תזונה נכונה ודיאטה. ישנם אזורי שומן בגוף שפשוט מסרבים להעלם בדרך המסורתית, כאן באה אופציית שאיבת השומן, על ידה הן יוכלו להסיר את עודפי השומן העקשניים בפרוצדורה של כמה שעות ולהגיע לגוף המעוצב שהן כל כך חלמו להגיע אליו. אנשים שמנים לא יוכלו לבצע את שאיבת השומן, לפחות עד שיגיעו לרמת השומן הנורמאלית של גופם וגם אז הדבר יצריך התייעצות עם הכירורג.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה