יום שני, 4 ביוני 2012

דרכים לזיהוי פגיעה בכלי דם

כלי דם מהווים את אחד מהחלקים החשובים ביותר בגופנו, מן אוטוסטראדת כבישים, שמובילה את הדם עם כל חלקי המזון הדרושים לכל פינה בגופנו. פגיעה בכלי דם, שווה לפגיעה בגוף ומובילה לאינספור מחלות הכוללות: דליות ברגליים, פקקת ורידים, התקף לב, לחץ דם גבוה, שבץ מוחי ועוד. על פי מחקרים שנערכו בשנים האחרונות, נמצא כי פגיעה בכלי דם, מהווה מגפה עולמית שגובה מיליוני קורבנות בכול העולם המערבי. על מנת למנוע את התדרדרות פגיעת הורידים, רצוי להיבדק ולזהות את הפגיעה לפני החמרתה. כיום תוכלו למצוא מספר דרכים יעילות, על מנת לזהות פגיעה מוקדמת בורידים, אותם נפרט במאמר.

מדידת פגיעה בכלי דם על ידי גמישות

גמישות כלי הדם מרמזות על גיל כלי הדם, שיטה ראשונה לבדיקת פגיעות כלי הדם היא על ידי הגמישות. בדיקת הגמישות, מעניקה לנו אינדיקציה לגבי "גיל" כלי הדם, ככל שהם מראים הזדקנות מוקדמת, כך הסכנה לפגיעה והופעת מחלות מסכנות חיים יותר גבוהה. על ידי ממצאי הבדיקה, הרופאים יכולים לדעת מה מצב כלי הדם ולהתאים את הטיפול המותאם, על מנת למנוע את הידרדרות המצב. בדיקת מהירות גל לחץ, היא בדיקה שנערכת בעורקים הגדולים, באמצעות חיישנים שמונחים על עורק המשעה ועורק הצוואר. אם המדידה מראה כי ישנו לחץ גבוה בהתקדמות הדם, אז העורקים פחות גמישים וקשיחים. אם מהירות לחץ הדם נמוכה, אז העורקים גמישים. במקרים כאלה הרופאים מטפלים בבעיה על ידי תרופות או באמצעים אלטרנטיביים. בדיקה נוספת לזיהוי בעיה בורידים, היא בדיקת הגברה. בדיקה אשר בודקת את קצב פעימות הלב והתכווצותו. גם בבדיקה זו בודקים את גל הלחץ, רק בדרך שונה, הנעשית על ידי רישום גלי הלחץ. ככל שעוצמתו של גל הלחץ היא גבוהה יותר, כך הגמישות של כלי הדם נמוכה יותר. אומנם בגיל מבוגר, הדבר הוא נורמאלי, אך ברגע שלחץ גבוהה נמדד, אצל אדם צעיר, הדבר הזה מרמז על מחלה שיש לטפל בה. לכן כדאי כבר בגיל צעיר לדאוג לגשת לבדיקת כלי דם, בדיוק כמו שאנחנו דואגים לדיאטה, פעילות ספורטיבית או חיפוש מודעות דרושים הייטק, במטרה להבטיח את עתידנו.

יתרונות של בדיקה למניעת פגיעה בכלי דם

מדידת הפגיעה בכלי דם על ידי הבדיקות השונות, יכולה להציל חיים. פגיעת כלי דם יכולה להתרחש כבר בגיל צעיר, לכן רצוי וכדאי לפנות לבדיקה של תקינות כלי הדם כמה שיותר מוקדם. בדיקה מוקדמת של כלי הדם, יכולה לאפשר לנו לקבל טיפול מונע ולחסוך מאיתנו טיפולים מורכבים יותר. כאשר אנחנו באים לבצע את הבדיקה והטיפול, חשוב שנבחר את הרופא בקפידה, על ידי ביצוע תחקיר וסקר שוק, בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני קניית מיטת מעבר פו הדוב או ניתוח פלסטי. על מנת שנוכל לקבל את הדיאגנוזה והטיפול המותאם בשבילנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה