יום שני, 4 ביוני 2012

הגדלת חזה מובילה להתאבדות?

הסכנה הכי גדולה אשר נובעת מהליך של ביצוע ניתוח להגדלת חזה, בשנים האחרונות, מלבד סרטן השד, היא התאבדות. על פי מספר מחקרים בשנים האחרונות נמצא כי יותר ויותר נשים סובלות מדיכאון וחוסר ביטחון, כתוצאה מניתוח להגדלת החזה, מה שמוביל אותן בסופו של דבר לביצוע ההתאבדות. למה זה קורה? וכיצד ניתן להימנע מהתופעה?

יסודות ממצאי המחקרים

על פי שלל מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, נמצא כי ישנו מספר הולך ועולה של נשים, אשר מתאבדות כתוצאה מניתוח להגדלת חזה. דבר שנשמע אבסורדי עבור רבים מאיתנו, שהאמינו שתופעת הלוואי, מסכנת החיים, היחידה בניתוח הגדלת החזה, נובעת כתוצאה מסרטן השד שמתרחשת מזליגת הסיליקון של השתל. המחקרים לא מצאו גורמים קונקרטיים, לגרימת ההתאבדות, אך הם כן מצאו כי הגדל החזה גורמת לתופעות של ביטחון עצמי נמוך, דיכאון ואפילו חרדה. בנוסף לכך המחקרים, שנערכו בנושא מצאו כי נשים אשר עברו הגדלת חזה, התדרדרו במצבן הנפשי לאחר הניתוח, עד שהתאשפזו בבית חולים לחולי נפש. המחקרים ערכו בדיקות על נשים שעברו ניתוחים פלסטיים, מסוגים אחרים ומצאו כי עדיין, שיעור ההתאבדות של נשים, אשר עברו ניתוח הגדלת חזה הוא הרבה יותר גבוה.

דיכאון לפני ואחרי ניתוח להגדלת החזה

הממצאים של המחקרים החדשים שופכים אור מעניין, על תופעת ניתוח הגדל החזה, שיכולה להיעשות באמצעים של ניתוח קונבנציונאלי או על ידי טיפולים מגוונים הניתנים במסגרת של רפואה משלימה. אם עד עתה האמינו כי ניתוח הגדלת חזה, נובע כתוצאה של הערכה עצמית נמוכה שמובילה לדיכאון ולאחר ניתוח הגדלת החזה האישה המנותחת מגדילה את הביטחון העצמי ומשנה את חייה לטובה. הממצאים הללו, שוללים את אותה הנחה ומוכיחים כי לאחר ניתוח החזה הדיכאון לא פוחת, אלה להיפך גובר. יותר מזה, ממצאים אלו הוכיחו כי נשים אשר לא סבלו עד היום מתופעה של דיכאון, עקב חזה קטן, התחילו לפתח את מחלת הדיכאון, לאחר הניתוח. על מנת למנוע את תופעת ההתאבדות, חלק מהחוקרים, הציעו להעביר כל אישה, שמעוניינת לעבור ניתוח הגדלת חזה בדיקה פסיכיאטרית או פסיכולוגית, על מנת למנוע דיכאון והתאבדות עתידית. הממצאים גילו כי נשים שלא עברו הגדלת חזה וסובלות מדיכאון, בעלות פחות סיכוי להתאבדות מהתופעה. לסיכום, פיתרון הגדלת החזה עבור נשים שטוחות או כאלו שנסחפו אחר טרנד הגדלת החזה, לא תמיד יעיל ואפילו מסכן חיים. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם הרופא המנתח, לפני ביצוע ההליך. הרופאים היום עוברים שלל השתלמויות, על מנת לאבחן אילו פציינטיות מותאמות לניתוח הגדלת חזה ואלו לא. לכן כאשר אנחנו באים לבחור את רופא הפלסטי המושלם, חשוב שנערוך סקר שוק בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני קניית מכונית או עריכת הסכם ממון. אינדיקציה מושלמת לבדיקת מקצועיותו של הרופא, היא בדיקת אמינותו, אם הרופא לא בודק את המניעים הנפשיים של הפציינטית, מדובר ברופא חסר מקצועיות שמובל על ידי תאבת בצע.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה