יום שלישי, 5 ביוני 2012

לימודי רפואה משלימה במזרח הרחוק

ישראל מתקדמת מאוד מבחינת רפואה משלימה ויש מגוון מכללות מקצועיות המלמדות קורסים רבים בתחום הרפואה המשלימה. חלק מהמכללות מציעות תואר ראשון ברפואה סינית ויש מכללות המציעות תוכניות המשלבות רפואה סינית עם רפואה מערבית. יחד עם זאת, יש אנשים המעדיפים להגיע אל המקור וללמוד במזרח הרחוק במדינות כמו סין או הודו ושם לרכוש את הידע. כיום ניתן למצוא מכללות במזרח הרחוק המעבירות שיעורים באנגלית למרות שיש כאלה אשר יעדיפו ללמוד את שפת המקום, לדוגמה סינית, ולהשתלב במסלול לימודים מעמיק המועבר בשפה המקומית. כל השיטות טובות ולכל מסלול או מקום לימודים יש את היתרונות והחסרונות שלו. הבחירה היא של התלמיד המעוניין להתעמק ברפואה המשלימה. כיום ניתן למצוא מסלולי לימוד כמו מכללת רידמן המאפשר לימודים ברמה גבוהה בישראל לקראת תואר ראשון ברפואה סינית כאשר את הסטאז' ניתן לקיים בבית חולים אוניברסיטאי בסין בשם צ'נגדו המשתף פעולה עם המכללה או להמשיך למסלול לימודים מתקדם בסין (אופציה זו מתאפשרת גם דרך סמינר הקיבוצים). כדאי אם כן לבדוק היטב את כל החלופות ולהתעמק בפרטים ואפשרויות הלימוד בישראל ובמזרח הרחוק לפני שמתחילים לתור אחר טיסות להודו או סין.

ללמוד בסין או בהודו

כפי שתלמיד המעוניין להירשם למסלול לימודים עורך בדיקה מקיפה ומעמיקה לגבי מוסדות הלימוד כך חשוב גם לבצע בדיקה מקיפה לגבי מוסדות הלימוד בסין ובהודו. ההבדל הגדול בין לימודי רפואה משלימה בסין ובהודו היא הפורמליות. בהודו הלימודים נחשבים פחות פורמליים לעומת הלימודים בסין. על מנת לבדוק את האלטרנטיבות ניתן לחפש בגוגל אחרי לימודי רפואה סינית בסין או לימודי רפואה משלימה ולאתר את המוסדות הקיימים בכל מדינה. ישנם פורטלים רבים בהם אחד הידועים לגבי לימודים בסין הוא האתר study.at0086.com בו ניתן למצוא רשימה מקיפה של בתי הספר והאוניברסיטאות המלמדות קורסים שונים או מעבירות מסלולי לימודים מלאים עם תואר או תעודות הסמכה. חשוב לתכנן מהו מסלול הלימודים הרצוי והאם מעוניינים לבחור במסלול לימודים מקיף וארוך ברפואה סינית או מעדיפים להתמקד בשיטת טיפול מסוימת ואז יש לחפש אחר לימודי תעודה מקצועיים. המרכזים הידועים בהודו נמצאים ברישיקש, פונה, וראנסי, דרמסלה ומקומות אחרים. ניתן לפנות לשגרירות סין או הודו בישראל ולקבל מהם מידע רב לגבי מוסדות הלימודים וכן חומר רקע לגבי אשרת לימודים ועוד. מרכז האקופונקטורה בבייג'ין הוא בין המוסדות המובילים והוא מציע קורסים או מסלול לימודים מקיף וארוך.

אפשר גם בארצות הברית

תחום הרפואה המשלימה ובו גם הרפואה הסינית מפותח מאוד גם בארצות הברית לכן לימודים באחד מהמוסדות המובילים שם היא אופציה נוספת למי שמעוניין ללמוד בחו"ל. בין בתי הספר המובילים בארצות הברית ניתן למצוא את המכללה הלאומית לרפואה טבעית – NCNM, פסיפיק קולג', המכון לרפואה נטורופטית- BINM ועוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה