יום שלישי, 5 ביוני 2012

שיטת גרינברג – ריפוי והגשמה עצמית באמצעות גופנו

שיטת גרינברג הומצאה ופותחה בסביבות אמצע שנות השמונים, על ידי אבי גרינברג. שיטת גרינברג, הומצאה על מנת להעניק לנו כלים שיאפשרו לנו לאבחן את המניעים הפיזיולוגיים שמונעים מאיתנו לממש את עצמנו. העיקרון עליו השיטה מתבססת, היא בכך שכלל פעילות האדם מבחינת צורת ההתנהגות, ההבעה הרגשית והיכולת המנטאלית מושפעת בצורה ישירה על ידי המצב הפיזיולוגי של האדם. שיטת גרינברג טוענת כי, כל פעם שהאדם מרגיש כאב כלשהו בגוף, הכאב מרמז על צורך בשינוי פעילותו של האדם.

כיצד פועלת השיטה?

שיטת גרינברג היא בעצם, שיטת לימוד אשר באה ללמד אותנו כיצד לאבחן את הבעיות הפיזיולוגיות שמפריעות לנו, בדרך להגשמת יעודנו העצמי. שיטת גרינברג בעצם לוקחת את הגוף שלנו, בתור הגורם לכל הבעיות שלנו, המתריע לבעיות האמיתיות שלנו והפיתרון לכל הבעיות שמפריעות ועמודות להפריע לנו בעתיד. תהליך הטיפול ומציאת הפיתרון לבעיה שמונעת מאיתנו להגשים את עצמנו על פי שיטת גרינברג, מתחילה באבחון. שיטת האבחון נעשית על ידי כף הרגל, המהווה מבחינת שיטת גרינברג התרשים מסודר המפרט את כל החלקים הפיזיולוגים של הגוף, איתו ניתן לזהות בקלות מהיכן מגיעים הכאבים של האדם, מאילו הרגלי התנהגות לקויים הוא סובל וכיצד הדבר משפיע על הפיזיולוגיה של גופו. כמובן שיתכנו מקרים בהם השיטה תלקה בחסר וידרשו בדיקות קונבנציונליות, למשל: ממוגרפיה. אחרי שהמטפל מזהה את הבעיה הפיזית שגורמת לכאב, הוא מנסה לאבחן דרכה את המצב הנפשי או השכלי שגורם להופעת הכאב. באמצעות אבחון הבעיה והגורם שלה, המטפל בשיטת גרינברג מעניק למטופל את הטיפול המותאם בשבילו. כמובן על מנת שהטיפול יצליח והמטופל אכן יזכה לטפל בבעייתו הפיזיולוגית, חשוב שהוא ייקח את הטיפול ברצינות כדי להגיע למצב בו הוא יוכל להגשים את עצמו ולהיפטר מהרגליו הקלוקלים.

הכשרת מטפלים בשיטת גרינברג

לימודי הכשרת מטפלים בשיטת גרינברג, פונה למטפלים ברפואה משלימה או כל אדם המעוניין לטפל בעצמו או באחרים באמצעות השיטה. הרבה אנשים אשר סובלים מכאבים כרוניים בלתי מוסברים כמו: כאבי גב, אלרגיות שונות ומשונות, מגרנות, אסתמה ועוד שלל מחלות אחרות, שלא משנה איזה טיפול הם לוקחים המחלה מסרבת לעבור. פונים ללמוד את שיטת גרינברג, מתוך תקווה למצוא כלים שיעזרו להם להתמודד עם הכאבים ולהגשים את יכולתם. במהלך הקורס התלמידים ילמדו את יסודות שיטת גרינברג מבחינת שיטות האבחון והטיפול השונות בשיטה. בין הנושאים שילמדו בקורס כוללים: כלים לאבחון עצמי על ידי תחושות קבועות בגוף, שימוש בכלים שמספק לנו הגוף כדי לגלות את המניעים להרס העצמי שלנו על ידי עצמנו, זיהוי חוויות נפשיות שמשפיעות על פעילותנו בחיי היום יום, זיהוי ועצירת התנהגות אוטומטית וכיצד לשלוט על גופנו, כדי להגביר את כוח הרצון שלנו ולהגשים את עצמנו. ישנם מספר מוסדות בארץ ובעולם אשר מלמדים את שיטת גרינברג, חשוב לערוך תחקיר מעמיק לגבי המוסד, על מנת לבחון עם המוסד אכן פועל באישור אבי גרינברג מייסד השיטה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה